Piešťanca zrazili na diaľnici dve autá, zraneniam podľahol

Muž, ktorého nebolo v noci vidieť, vošiel na diaľnici do cesty jednému z prechádzajúcich vozidiel. Náraz ho odhodil a v pripájacom pruhu ho zrazilo ďalšie auto. Nehoda sa stala v nedeľu 15. januára o 20.20 h na diaľnici D1 v km v katastri Piešťan, smerom na Trenčín.

Českému vodičovi na Audi A6 náhle vošiel do cesty chodec, ktorého nebolo vidieť. Auto chodca zachytilo a odhodilo do pripájacieho pruhu, kde ho zrazil prichádzajúci VW Golf.

„Jeho 23-ročný vodič taktiež nestihol zrážke s chodcom zabrániť, v dôsledku čoho utrpel 41-ročný muž z Piešťan smrteľné zranenia. Ťažké zranenia utrpela aj spolujazdkyňa v Audi, ktorú zranilo rozbité čelné sklo,“ informovala policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Dychovou skúškou polícia požitie alkoholu u oboch vodičov nezistila. Usmrtenému bude požitie alkoholu zisťované pri pitve. Polícia dopravnú nehodu zadokumentovala a poverený príslušník diaľničného oddelenia Krajského dopravného inšpektorátu v Trnave začal trestné stíhanie vo veci usmrtenia a ublíženia na zdraví.

„Polícia pripomína chodcom, že sú riadnymi účastníkmi cestnej premávky a taktiež sú povinní dodržiavať zákon o cestnej premávke. V ňom je uvedené, že diaľnicu môžu používať len vodiči motorových vozidiel, pričom iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava