PIC pozýva na besedy s Martinom Rajcom a Lacom Hannikerom

Návštevníci Piešťanského informačného centra sa vo štvrtok 23. apríla stretnú najprv so spisovateľom a hneď potom s novinárom a reportérom. Laco Hanniker im predstaví svoju tvorbu od 17.30 h a Martin Rajec bude hovoriť na tému Mýty o USA verzus skutočnosť. Začiatok jeho prezentácie je naplánovaný na 19.00 h.

Spisovateľ Laco Hanniker začínal ako autor rozhlasových poviedok a pásiem, knižne debutoval v roku 1996 a odvtedy vydal viacero kníh. Profesijne pôsobí ako prokurátor, pričom jeho pracovný život mu dal bohatú inšpiráciu i pri tvorbe. Skúsenosti prokurátora sa tak zrkadlia v jeho knihách Kruté poviedky (2003), Ostnatý raj (2007) a Mreže (2012). Novinkou autora je kniha Ústa plné čerešní, vydaná v roku 2014.

Rozpráva prekvapujúco vtipný, milý príbeh chlapca, z ktorého sa cez neraz úsmevné epizódy stáva muž. Už v tomto týždni navštívi Ladislav Hanniker osobne naše informačné centrum, aby nám porozprával viac nielen o tejto knihe, ale aj o celej jeho rozmanitej prozaickej tvorbe. Či už ste niečo od Laca Hannikera čítali alebo nie, určite si nenechajte ujsť zaujímavú besedu Od Ostnatého raja k Ústam plným čerešní.

Krátko potom privítajú v Piešťanskom informačnom centre reportéra a zahraničného spravodajcu Martina Rajca, ktorý je známy svojimi reportážami z krajín postihnutých vojenskými konfliktmi a politickými nepokojmi. Do Piešťan príde tentokrát porozprávať na tému Mýty o USA verzus skutočnosť. (Táto beseda sa mala pôvodne uskutočniť v stredu v Kursalone.)

Text a foto: PIC