Obrazom: Sklený most je oficiálne otvorený

Dva roky trvajúca oprava mosta, ktorý spája centrum Piešťan s Kúpeľným ostrovom, je dokončená. Jeho oficiálny názov je Kolonádový most, ale Piešťanci ho volajú Sklený most. Po rekonštrukcii je toto pomenovanie oveľa príznačnejšie.

Už niekoľko mesiacov obyvatelia a návštevníci kúpeľného mesta dielo architekta Emila Belluša bez obmedzení využívajú, ale jeho vnútorné priestory boli prázdne až do piatku 2. júla 2021. V časti, ktorá je bližšie k centru, po novom turisti nájdu Piešťanské informačné centrum a na opačnej strane sídli Galéria MÓLO, ktorá bude fungovať v gescii Mestského kultúrneho strediska Piešťany. Aktuálne hostí výstavu sochárskeho a objektového umenia výtvarníka Otisa Lauberta. Jeho umenie predstavuje hravý spôsob uvažovania o téme odevu. Svojim tvorivým prístupom vytvára objekty, u ktorých nejde o ich praktickú účelnosť, ale kde sa použitý materiál stáva vyjadrovacím prostriedkom.

V oboch priestoroch sú okoloidúcim k dispozícii okuliare, pomocou ktorých sa prenesú do virtuálneho sveta a spoznajú napríklad históriu samotného mosta. V priestore za sochou barlolámača, kde mal byť podľa pôvodného zámeru architekta Emila Belluša pitný pavilón, je malá výstava replík historických plagátov, prostredníctvom ktorých Winterovci vo svete propagovali piešťanské kúpele.

Prinášame fotografie z oficiálneho otvorenia:

 

Text a foto: Martin Palkovič