Pacienti už nemusia chodiť do Trnavy, staré CT je opäť v prevádzke

Tomograf, ktorý chcela Nemocnica Alexandra Wintera (NAW) vymeniť za nový, od dnes opäť slúži pacientom z piešťanského regiónu. Po rekonštrukcii pracoviska ho opäť nainštalovali a spustili jeho prevádzku.

Viac než mesiac museli pacienti cestovať na toto vyšetrenie do iných miest. Akútne prípady prijímali v Trnave, vypomáhali aj nemocnice v Novom Meste nad Váhom a Hlohovci. Od pondelka 8. decembra môžu obyvatelia Piešťan a okolia absolvovať CT vyšetrenie v Nemocnici Alexandra Wintera.

V týchto dňoch im mal podľa pôvodných plánov slúžiť nový prístroj. Ten však nemocnica od firmy Medical Group SK pravdepodobne nakoniec nekúpi. Raditeľka NAW Mária Domčeková minulý týždeň informovala, že prebiehajú rokovania o ukončení kúpnej zmluvy dohodou. Záujem o to majú obe strany.
Po kauze verejného obstarávania nového tomografu pre piešťanskú nemocnicu odstúpila ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, podpredsedníčka parlamentu Renáta Zmajkovičová aj jeho predseda Pavol Paška. Nákup prístroja vyšetruje aj prokuratúra. Poslanecký prieskum, ktorý sa v Piešťanoch uskutočnil minulý týždeň, porušenie zákona nepreukázal.

Zajtra sa pred nemocnicou uskutoční protest sestier proti rozkrádaniu zdravotníctva.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič