27.01.2015 # 14:27 # 14:27

Obžalovali bývalého šéfa piešťanskej kriminálky

Inzercia

Ako vysokopostavený policajt mal dostať úplatok vo forme xenónových svetiel. Podaním obžaloby sa skončilo vyšetrovanie členov údajnej zločineckej skupiny, ktorých zadržala Národná kriminálna agentúra v lete 2013 vo viacerých slovenských mestách vrátane Piešťan.

Šéfa tunajšej kriminálky vtedy chytili v jeho dome v Sokolovciach. Podľa špeciálnej prokuratúry zostáva vo väzbe.

Na ukončenie vyšetrovania upozornila novinárka Júlia Mikoláčiková, ktorá dlhodobo píše o slovenskej mafii a aktuálne publikuje články na svojom blogu. Bývalý vysokopostavený piešťanský policajt je obvinený zo založenia zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a prijímania úplatku.

Začiatkom júla 2013 zadržala Národná kriminálna agentúra 12 osôb, medzi nimi aj šéfa piešťanskej kriminálky Milana K. Ten mal informovať ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci. Podľa obžaloby, ktorú cituje Júlia Mikolášiková, sa to stalo v roku 2006, keď pracoval na Úrade boja proti organizovanej kriminalite. Za informácie si údajne pýtal xenónové svetlá v hodnote 50-tisíc korún.

Tie mu mal poskytnúť Róbert B. z Piešťan, ktorý uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste. Dostal osem rokov väzenia a jeho majetok prepadol štátu.

Text: Martin Palkovič Reprofoto: NAKA

X