Obchodníci z Trnavského kraja stále riskujú pokuty

Colníci Colného úradu Trnava si posvietili na reštaurácie, kaviarne, predajcov zmrzliny a pohostinstvá. Kontrolnú akciu zameranú na dodržiavanie zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice vykonali v celom Trnavskom kraji, pričom udelili pokuty vo výške viac ako 5 000 eur.

Cieľom kontrolnej akcie bolo zistiť, či predajcovia evidujú prijaté platby v hotovosti v elektronickej registračnej pokladnici prípadne virtuálnej registračnej pokladnici, a či zákazníkom vydávajú potvrdenie o zaplatení.

Ako informovala Iveta Zlochová, hovorkyňa Colného úradu Trnava, kontroly urobili u 55 predajcov, či už išlo o prevádzku zmrzliny, cukrárne, kaviarne alebo iné prevádzky, pričom u 26 z nich zistili nedodržiavanie zákona. Colníci za tieto porušenia udelili pokuty v celkovej výške 5 120 eur. V štyroch prípadoch išlo o opakované porušenie zákona a v 1 prípade bol okrem pokuty podnikateľovi uložený aj zákaz predávať tovar.

Na základe skúseností z predchádzajúceho obdobia, pretrvávajúcich a opakujúcich sa zistení porušení zákona, budú zo strany trnavských colníkov vykonávané intenzívne kontroly aj počas nasledujúcich týždňov, doplnila Zlochová.

Text: Tlačová správa Colného úradu Trnava