Nové osvetlenie má dostať Bratislavská, Žilinská a Adam Trajan

Radnica sa pokúsi získať ďalšiu dotáciu na rekonštrukciu verejného osvetlenia. Výzvu vyhlásilo ministerstvo hospodárstva. Medzi samosprávy prerozdelí 5 mil. eur.

Nedávno ukončená výmena svetiel v niektorých častiach mesta stála necelých 150-tisíc eur, väčšinu tejto sumy hradila samospráva z dotácie získanej ešte za predchádzajúceho vedenia. Mestá a obce môžu žiadať o prostriedky na výmenu verejného osvetlenia i teraz.

Zastaralé verejné osvetlenie vďaka tomu nahradia novým, energeticky úspornejším. Radnica dnes na svojej web stránke informovala, že sa pokúsi dotáciu na tento účel získať opäť.

„Piešťany by v prípade schválenia žiadosti chceli zrekonštruovať a zmodernizovať verejné osvetlenie vo viacerých lokalitách. Tie by mali určiť Služby mesta Piešťany, no predbežne do úvahy pripadá Sídlisko Adam Trajan, Žilinská a Bratislavská cesta a Ulica Pod Párovcami,“ informovala hovorkyňa Eva Bereczová.

Mesto bude pravdepodobne žiadať o 20-tisíc eur. Výzva končí 30. septembra, ale v prípade schválenia dotácie, musí byť projekt realizovaný do konca tohto roka.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk