Nová križovatka na Dlhej ulici možno zmení trasy MHD

Spomalenie automobilovej dopravy, ktoré na Dlhej ulici iniciovalo predchádzajúce mestské zastupiteľstvo, komplikuje prácu vodičom autobusov. Pri odbočovaní z Kúpeľnej ulice musia vojsť do protismeru, aby nenabúrali do ostrovčeka, ktorý vznikol pri stavebných úpravách tejto križovatky.

Tie dala samospráva urobiť aj na základe podnetov od obyvateľov Dlhej ulice, podľa ktorých tam vodiči osobných áut po rekonštrukcii vozovky nedodržiavajú predpísanú rýchlosť. Jednou z možností bolo osadenie semaforov, na ktorých sa rozsvieti červená len po prekročení rýchlosti. Poslanci vybrali alternatívu stredových deliacich ostrovčekov.

Pri úprave križovatky v cene 32-tisíc eur bolo postavené aj zábradlie zabraňujúce cyklistom, aby sa z chodníka okolo potoka Dubová spustili priamo na cestu. Pribudlo tiež verejné osvetlenie, ktoré zlepšilo viditeľnosť na priechodoch pre chodcov.

S riešením však nie sú spokojní vodiči mestskej autobusovej dopravy. Upozornil na to Piešťanský týždeň. Autobus musí podľa nich pri odbočovaní z Kúpeľnej ulice vojsť do protismeru, aby sa pred spomaľovacím ostrovčekom vytočil. Pri tom by mohlo prísť ku kolízii s iným vozidlom.

Radnicu preto žiadali o nápravu, zatiaľ neúspešne. „S projektom sa nové vedenie mesta v týchto dňoch oboznamuje,“ uviedla hovorkyňa mestského úradu Eva Bereczová a dodala: „Iniciovali sme stretnutie s predstaviteľmi SAD, ktoré sa uskutoční budúci týždeň. Jeho cieľom má byť prerokovanie možných variant riešenia. V hre sú aj zmeny trasy autobusových liniek.“

Text, foto a video: Martin Palkovič