Národná kriminálna agentúra zadržala 14 ľudí

Má byť medzi nimi aj vedúci pracovník daňového úradu z trnavského kraja. Obvinenia z daňových podvodov a založenia zločineckej skupiny polícia zatiaľ nepotvrdila.

banner mdd

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zatýkala v pondelok aj na základe výpovede údajného šéfa piešťanského gangu piťovcov. Informáciu priniesol dnes dopoludnia portál aktualne.sk s odvolaním na zdroj z policajného prostredia.

„V súčasnosti môžeme len potvrdiť, že v pondelok 25. mája Národná kriminálna agentúra zadržala a predviedla 14 osôb, podozrivých zo zločinu skrátenia dane a poistného. Vzhľadom na vykonávané procesné úkony sa k priebehu trestného konania v tejto chvíli nebudeme bližšie vyjadrovať,“ povedal pre portál zpiestan.sk Michal Slivka hovorca Prezídia Policajného zboru SR.

Podľa nepotvrdených informácií zatýkanie súviselo s nadmerným odpočtom DPH. Niektorí zo zadržaných mali byť obvinení aj zo založenia zločineckej skupiny.

Investigatívna novinárka Júlia Mikolášiková v článku zverejnenom na aktualne.sk uvádza, že kľúčovým svedkom v tomto prípade je šéf údajnej piešťanskej vetvy piťovcov Robert B. Začiatkom tohto roka uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste. V Piešťanoch je známy pod prezývkou Bilko.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič, Zdroj: aktuálne.sk