Na zastupiteľstve bude rušno: Okrem hokejistov prídu aj plavci

Zástupcovia piešťanských plaveckých klubov majú obavy zo zatvorenia bazéna v hoteli Sorea Sĺňava. Poslancov chcú upozorniť na ponuku súkromnej spoločnosti na výstavbu krytej plavárne. Náklady by nemali presiahnuť 1 mil. eur.

Vyplýva to z e-mailu, ktorý má redakcia k dispozícii. Organizátori ním na rokovanie mestských poslancov pozývajú občanov mesta, ktorým nie je plavecký šport ľahostajný. Za iniciatívou stojí ŠPK Kúpele Piešťany. Ten deklaruje podporu zo strany vodnopólistov a pridal sa aj Piešťanský plavecký klub. Doplnené 1. júla o 13.15 h: Predseda Klubu vodného póla Kúpele Piešťany Ľudovít Kubán pre portál zpiestan.sk povedal, že o iniciatíve neboli informovaní.

Zástupcovia plavcov zrejme otvoria aj otázku financovania športu. Ich záujmy sa preto môžu stretnúť so záujmami fanúšikov hokeja, ktorí tiež prídu na zastupiteľstvo vyjadriť svoju nespokojnosť.

Bazén v hoteli Sĺňava je aktuálne jediným miestom v Piešťanoch, kde môžu plavci trénovať počas celého roka. Jeho zatvorenie by bolo podľa viacerých okamžitým koncom pretekárskeho plávania v Piešťanoch. Tento šport tu má vyše 80-ročnú tradíciu.

Obchodno-marketingová manažérka hotela Sorea Sĺňava Michaela Klimková začiatkom apríla deklarovala, že bazén zostane otvorený pre verejnosť tak, ako doteraz. O celý objekt však prejavila záujem spoločnosť Adeli Center. Predbežné rokovania majú byť ukončené v priebehu leta.