Na vojenskom Letofeste sa v nedeľu predstavia aj vrtuľníky Black Hawk

Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR pripravili sériu letných hudobných festivalov pre verejnosť. Vojenský Letofest sa už konal na Zemplínskej Šírave, v Banskej Bystrici, Liptovskom Mikuláši, Banskej Štiavnici. V nedeľu 22. augusta zavíta toto podujatie do Piešťan.

Návštevníkov Vojenského historického múzea zabavia známe hudobné kapely v spojení s vojenskou hudbou. Pripravený je tiež sprievodný program vrátane preletov vojenskej techniky Ozbrojených síl SR a statických aj dynamických ukážok.

Podľa informácií z facebookovej udalosti sa program začína o 14.00 h a potrvá do 22.00 h. Vstup je zdarma. Platí však obmedzenie maximálnej kapacity na 1000 ľudí. Pri vstupe je potrebné mať nasadené rúško a uviesť základné kontaktné údaje z dôvodu prípadného dohľadávania kontaktov.

„Uplynulý rok stretala verejnosť našich vojakov najmä pri pomoci v boji proti pandémii a sme radi, že situácia nám umožňuje priblížiť sa verejnosti v rôznych mestách Slovenska aj v inom svetle a pri inej príležitosti. Na Vojenský Letofest preto srdečne pozývam všetkých, ktorí majú chuť nielen na skvelú hudbu ale tiež na stretnutie s vojakmi a diskusie na tému našej obrany a bezpečnosti,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Verejnosť sa môže tešiť na kapely rôznych hudobných žánrov – Zoči voči, Zverina, Bijouterrier, Heľenine oči a tiež 40-členné hudobné zoskupenie Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Programom festivalu bude sprevádzať moderátor Peter „Šarkan“ Novák. Počas hudobných vystúpení budú v samostatnom stane prebiehať moderované diskusie s verejnosťou.

V priestore podujatia bude prezentácia Ozbrojených síl Slovenskej republiky formou statických ukážok vojenskej techniky, výstroja a výzbroje vrátane preletov vrtuľníkov UH-60M Black Hawk a vystúpení Čestnej stráže OS SR. Pripravené budú tiež informačné stánky rezortu obrany a verejnosť sa môže tešiť na stretnutia so športovcami Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.

Vojenský Letofest bude mať charitatívny rozmer – kúpou trička bude môcť verejnosť podporiť dobrú vec a miestne neziskové organizácie. Pripravená bude benefičná dražba športového vybavenia špičkových reprezentantov VŠC DUKLA, napríklad Adama a Andreasa Žampovcov, Mateja Tótha, Eleny Kaliskej a ďalších.

Zdroj: Tlačová správa – Ministerstvo obrany SR / LetoFest