Na veľkú audiovizuálnu šou pozývajú do Trnavy aj Piešťancov

Festival Lovely Experience ponúkne výnimočné zážitky. Nasadenie obrovského množstva technológií a jedinečné vystúpenia, ktoré sú často na hrane ľudských síl, už v týchto dňoch pripravujú jeho organizátori. Obyvatelia Piešťan a okolia by preto nemali 25. mája na Trojičnom námestí v Trnave chýbať.

Laser, zvuk, osvetlenie, videomapping a na milisekundu presne načasované špeciálne efekty. To všetko patrí k festivalu, ktorý si za posledné roky získal množstvo fanúšikov.Počas jedného dňa si budú na hlavnom námestí v Trnave podávať ruky moderné technológie a úžasný ľudský talent.

Na festivale vystupujú hudobníci, dídžeji, tanečníci aj akrobati. Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie vo verejnom priestore a čakajú na hlavný klinec programu, audiovizuálnu šou.

Minulý rok v nej predviedla dvojica akrobatov tanec na stenách mestskej veže. Tento rok sľubujú organizátori ešte mrazivejšie vystúpenie. „Pôjde vôbec o najväčšiu audiovizuálnu šou, ktorá kedy na Slovensku bola,“ hovorí riaditeľ festivalu Lovely Experience Matúš Izakovič. „Prezradím, že tento zážitok bude potešením pre všetky ľudské zmysly a že niečo skutočne dych vyrážajúce sa bude odohrávať priamo nad hlavami ľudí,“ opisuje.

Festival ponúkne celkovo takmer 50 umeleckých vystúpení a audiovizuálnych inštalácií. Uskutočnia sa na Trojičnom námestí a v jeho okolí, pre návštevníkov budú voľne dostupné. Vstupenky sú však potrebné na jedinečné vystúpenie v trnavskom divadle, na interiérové inštalácie a silent festival – teda hudobné vystúpenia, pri ktorých dostanú návštevníci špeciálne slúchadlá.

Text: Tlačová správa – Lovely Experience