Na Sĺňave súťažia najlepší slovenskí kanoisti

Občianske združenie Kajak-Kanoe Piešťany pozýva na preteky v rýchlostnej kanoistike – 58. ročník pohára SNP, ktoré sa uskutočnia v dňoch 11. – 12. augusta 2018 v Piešťanoch na rieke Váh v areáli Lodenice.

Preteky sú zaradené do prestížneho Slovenského poháru rýchlostnej kanoistiky – celoročnej bodovacej súťaže. Usporiadatelia predpokladajú účasť všetkých slovenských klubov a približne 350 pretekárov.

Súťaž je určená predovšetkým kategóriám do 18 rokov, ale už tradične sa jej zúčastnia aj seniori a veteráni, pre ktorých súťaž predstavuje skvelú možnosť porovnať sa so svojou slovenskou konkurenciou.

V sobotu sa uskutočnia preteky na 1000 m  a v nedeľu na 500 m trati s formátom pretekov: rozjazdy (dopoludnie) – semifinále (poludnie) – finále (popoludní). Hlavný program je doplnený o závody mladších pretekárov (do 12 rokov), vždy s hromadným štartom na 2000 m (sobota, nedeľa), 1000 m (nedeľa). Najmladšie deti do 9 rokov si zapretekajú na trati 200 m (krpec cup) v oba dni taktiež s hromadným štartom.

Tím usporiadateľov srdečne pozýva pozrieť si zaujímavé preteky v príjemnom prostredí a zároveň podporiť našich domácich pretekárov v ich snahe vybojovať si najvyššie možné pódiové umiestnenia v ťažkej konkurencií.

Klub Kajak-Kanoe Piešťany, o.z. ďakuje sponzorom a podporovateľom, bez ktorých by preteky nebolo možné opakovane usporadúvať na najvyššej možnej úrovni.

Preteky finančne podporili: Trnavský samosprávny kraj a Rezort Piešťany. Vecné dary a dlhodobú podporu nášmu klubu poskytli: Jantex s.r.o., Nadácia X-BIONIC SPEHERE, Nadácia Jána Korca, TZBtech s.r.o., VEMICA, s.r.o., Rink.sk s.r.o., Slovenský Vodohospodársky podnik š.p., AONE NUTRITION spol. s r. o., a DRUMET, s.r.o.

Text: Tlačová správa/Kajak-Kanoe Piešťany, o.z. Ilustr. foto: Tomáš Vajsábel