Na rýchlostnej ceste vyhasol život cyklistu

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej  nehody s účasťou cyklistu na rýchlostnej ceste R1. Došlo k nej v piatok 21. apríla 2017 približne o 21.35 h v smere z Trnavy na Nitru.

„Vodič z Bratislavy jazdil na aute Audi v pravom jazdnom pruhu, keď mu náhle prešiel do jazdnej dráhy neosvetlený cyklista z ľavého jazdného pruhu. Po  náraze spadol na zem, kde zostal ležať. V pravom jazdnom pruhu prechádzali vzápätí ďalšie vozidlá, ktoré po osobe prešli, pričom vodiči nemali možnosť včas zareagovať na vzniknutú situáciu. Pri nehode utrpel cyklista viaceré zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ informovala hovorkyňa polície Márie Linkešová.

Cyklistu nebolo možné identifikovať a nemal pri sebe žiadne doklady. Polícia preto stále preveruje jeho totožnosť a presné príčiny nehody vyšetrujeme ako prečin usmrtenia. Totožnosť muža zrejme určia až po súdnej pitve a porovnaní vzoriek DNA.

„V zmysle zákona smú diaľnicu a rýchlostnú cestu používať len motorové vozidlá, ktorých rýchlosť je najmenej 80 km/hod. Ostatným účastníkom je jazda na rýchlostnej ceste zakázaná. Polícia pripomína cyklistom, aby nezabúdala na potrebné osvetlenie, reflexné prvky a mimo obce aj na ochrannú prilbu,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava