Na Krajinskej ceste opäť auto zrazilo chodca

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri si ktorej vodič nevšimol muža pre prechádzajúceho cez priechod pre chodcov. Ten v dôsledku zrážky utrpel ľahké zranenia.

Nehoda sa stala stredu 30. novembra o 18.40 h na Krajinskej ceste v Piešťanoch. Vodič Audi A4 pravdepodobne nevidel chodca prechádzajúceho z jeho pohľadu z ľavej strany. „ V dôsledku zrážky s autom utrpel chodec (77 r.)  ľahké zranenia, a bol prevezený na ošetrenie do nemocnice. Dychové skúšky na alkohol u vodiča (37 r.) aj chodca boli negatívne,“ informovala krajská hovorkyňa polície Martina Kredatusová. Miesto nehody bližšie nešpecifikovala.

Polícia opätovne pripomína vodičom, že sú povinní venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Taktiež sú povinní dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom a dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov.

Chodec sa pred vstupom na vozovku musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva.

Podobná nehoda sa stala na Krajinskej ceste aj v polovici októbra. Chodec vtedy prechádzal cez priechod pre chodcov a šofér si ho nevšimol.

Zdroj: KR PZ Trnava