01.12.2016 # 10:53 # 10:53

Na Krajinskej ceste opäť auto zrazilo chodca

Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, pri si ktorej vodič nevšimol muža pre prechádzajúceho cez priechod pre chodcov. Ten v dôsledku zrážky utrpel ľahké zranenia.

Nehoda sa stala stredu 30. novembra o 18.40 h na Krajinskej ceste v Piešťanoch. Vodič Audi A4 pravdepodobne nevidel chodca prechádzajúceho z jeho pohľadu z ľavej strany. „ V dôsledku zrážky s autom utrpel chodec (77 r.)  ľahké zranenia, a bol prevezený na ošetrenie do nemocnice. Dychové skúšky na alkohol u vodiča (37 r.) aj chodca boli negatívne,“ informovala krajská hovorkyňa polície Martina Kredatusová. Miesto nehody bližšie nešpecifikovala.

Polícia opätovne pripomína vodičom, že sú povinní venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Taktiež sú povinní dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom a dať prednosť chodcovi, ktorý vstúpil na vozovku a prechádza cez priechod pre chodcov.

Chodec sa pred vstupom na vozovku musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva.

Podobná nehoda sa stala na Krajinskej ceste aj v polovici októbra. Chodec vtedy prechádzal cez priechod pre chodcov a šofér si ho nevšimol.

Zdroj: KR PZ Trnava

  • vodic

    To su krasne keci o tom comu sa ma vodic venovat, ale v danom mieste je neskutocny svetelny smog. Rozne osvetlenia z okolia sposobuju (nevytvara sa tien), ze zanika silueta cohokolvek co nie je osvetlene, alebo nema odrazku. Mozno svetielka v asfalte na prechode na pozadi ktorych si vodic lahsie vsimne, ze sa nieco hybe by pomohli viac ako super ledkove osvetlenie. Je otazka casu, kedy chodci doplatia aj na super osvetlenie pri Bile (skuste si s led baterkou precitat rozmer pneumatiky na aute v tme-pochopite) a ziadne osvetlenie pri krizovatke Bartislavska s Teplickou ul.

X