Na bicykli z Piešťan až do Trenčína? Mestá pri Váhu spojí cyklomagistrála

Trenčianska župa spravila ďalší krok k výstavbe cyklochodníka , ktorý nadviaže na už hotový úsek Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom. Po jeho dokončení sa cyklisti z Piešťan dostanú po Vážskej cyklomagistrále až do Trenčína.

Trenčiansky krajskí poslanci koncom januára schválili návrh na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na výstavbu ďalšieho úseku Vážskej cyklomagistrály. Bude merať 21 kilometrov a spojí Nové Mesto nad Váhom a Trenčín. Celkové predpokladané náklady sú 4,4 milióna eur a veľkú časť z nich má hradiť Európska únia. Ak bude projekt úspešný, s výstavbou sa začne ešte tento rok.

Piešťany tak získajú bezpečné cyklistické spojenie s Trenčínom. Do Hornej Stredy je totiž možné sa dostať popri Biskupickom kanále. Cesta je síce trochu hrboľatá, ale už existujú plány na jej opravu.

Smerom na juh sa chce totiž na výstavbe Vážskej cyklomagistrály podieľať Trnavský samosprávny kraj, ktorý minulý rok prezentoval zámer postaviť cestu pre cyklistov z Piešťan do Šulekova.

Cyklisti z Piešťan sa pohodlne dostanú až do Nového Mesta nad Váhom od mája 2018, kedy trenčianska župa oficiálne otvorila 13,4 km dlhý úsek z Hornej Stredy.

Text a foto: Martin Palkovič