10.02.2015 # 10:31 # 10:31

Mladík strieľal prakom na autá, polícia navrhuje väzbu

Príčinou jeho konania bola pravdepodobne nuda. V Trnave a okolitých obciach spôsobil škodu za najmenej 3 200 eur. O jeho osude rozhodne súd v najbližších hodinách.

Policajti zadržali 20-ročného muža, ktorý poškodil najmenej desať áut a osem rodinných domov. V nedeľu, v skorých ranných hodinách, sa vozil spolu rovesníkmi na aute BMW po Trnave a okolitých dedinách. „Na ich vození by možno nebolo nič zlé, ak by pritom jeden z nich nezačal ničiť cudzí majetok. Pravdepodobne nuda dohnala mladíka k tomu, že zobral do ruky podomácky vyrobený prak a z idúceho auta vystreľoval niekoľko centimetrové okruhliaky na autá a domy,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Polícia doposiaľ vyčíslila škodu na 3200 eur. „Na sídlisku Prednádražie si zobral na mušku zaparkované auto VW Tuareg, na ktorom poškodil vyhrievané sklo. Nemilé prekvapenie čakalo aj na majiteľa auta Renault Kangoo, ktorému rozbil čelné sklo ale aj vyhrievanú sklenú výplň v hodnote najmenej 350 eur,“ pokračovala hovorkyňa a dodala: „Prak namieril aj na zaparkované auto Nissan X Trail v Bielom Kostole, kde poškodil kameňmi aj okná rodinného domu. Ani po tomto vyčíňaní sa nezastavil a podobné prípady zistili policajti v obciach Križovany nad Dudváhom, Brestovany, Vlčkovce, Zavar – Poronda. Medzi poškodenými bola aj 85-ročná Trnavčanka, ktorej zničil žalúzie a okná na dome.“

Po zadržaní, obvinili mladíka z prečinu poškodzovania cudzej veci a nakoľko bol podmienečne odsúdený pre iný trestný čin, poverený policajt spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. O jeho osude rozhodne súd v najbližších hodinách.

Zdroj: KR PZ Tranva

X