Mimoriadne zastupiteľstvo: Informácie o kontrolách za zatvorenými dverami

Časť najbližšieho zasadnutia mestských poslancov bude s najväčšou pravdepodobnosťou neverejná. Vedenie mesta ich chce oboznámiť s výsledkami bezpečnostných kontrol, či sa niečo dozvie aj verejnosť, zatiaľ nie je isté.

Mimoriadne zastupiteľstvo zvolal primátor Miloš Tamajka na stredu 24. júna. Uskutoční sa o 13.30 h v zasadacej miestnosti mestského úradu. Poslanci sa na ňom budú zaoberať aj odvolaním riaditeľa Služieb mesta Piešťany.

Podľa materiálu, ktorý prerokujú, končí Miroslav Procháska vo funkcii po necelých dvoch mesiacoch na vlastnú žiadosť. Primátor navrhuje, aby do nástupu nového šéfa viedla organizáciu jej právnička Erika Studená. Miloš Tamajka neskôr zastupiteľstvu predloží návrh na vymenovanie nového riaditeľa na základe výberového konania.

Ďalší bod mimoriadneho rokovania má názov Informatívne oboznámenie poslancov s výsledkami bezpečnostných kontrol. Podľa posledných vyjadrení viceprimátora Michala Hyneka pôjde o chránené materiály, ktoré nemôžu byť predložené na verejné zasadnutie zastupiteľstva. Správu o kontrolách preto zrejme poslanci dostanú za zatvorenými dverami.

Rovnako ako verejnosť by sa chcú dozvedieť, čo sa na mestskom úrade dialo začiatkom marca. Zatiaľčo nové vedenie radnice hovorí o nevyhnutnom audite, zamestnanci sa sťažujú na manipulovanie s ich počítačmi a upozorňujú na údajný únik informácií. Primátor však pochybenia v tejto súvislosti odmieta.

Text a foto: Martin Palkovič