Mestská polícia usporiadala jesenný tábor pre peer aktivistov v prevencii kriminality

Tábor sa uskutočnil v Kremnických vrchoch v horskom hoteli Remata, kde mali deti od 28. októbra do 1. novembra množstvo zaujímavých aktivít a zážitkov.

Tábor sme si spestrili cvičením sebaobrany i zumby, plávaním v bazéne, kde sme si vyskúšali svoju kondíciu, spoznávali sme krásy jesennej prírody, navštívili starú banskú železničku, večer sme sa bavili pri vtipoch, ktorých bolo veru neúrekom. Výlet na Bojnický zámok obohatil naše vedomosti a užili sme si ho v krásnom počasí. Nezabudli sme ani na prechádzky lesom a doslova sme sa vyšplhali na Bralovú skalu, ktorá sa nachádzala nad naším hotelom, ale ten výhľad stál za to.

Naše pozvanie prijali členovia dobrovoľnej horskej služby a to konkrétne z Kremnických vrchov, ktorí nám urobili zaujímavú besedu o ich práci, ukázali nám niektoré pomôcky, ktoré používajú pri záchrane ľudských životov v horách a nedostupných terénoch a tiež nám ukázali veľa zaujímavých fotografií zo záchranných akcií horskej služby.

Nakoľko sme strávili na tábore i halloween, vedenie hotela nám pripravilo zaujímavú akciu – vyrezávanie tekvíc, hlavnú cenu dostala tekvica, ktorú vyrezal Samo Orviský a potešil sa peknému halloweenskému balíčku. Ostaní si pochutnali na sladkostiach, ktoré dostali za ich snahu a kreativitu. Prekvapenie čakalo i pri večeri, keď deti dostali torty v podobe strašidiel. Nezabudli sme ani na halloweenský karneval a zábavu, na ktorý sa deti ozaj poctivo pripravili už doma…

Na záver sme skonštatovali, že by sme si mali pobyt ešte predĺžiť, pretože okrem bohatého programu sa na nás každý deň usmievalo zubaté slnko a krásne farby jesene na okolí.

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Viera Husáková, Mestská polícia Piešťany

tabor_msp_10 tabor_msp_09 tabor_msp_08 tabor_msp_07 tabor_msp_06 tabor_msp_05 tabor_msp_04 tabor_msp_03 tabor_msp_01