16.07.2015 # 15:43 # 15:43

Mesto má pomôcť zachrániť účasť ŠHK 37 Piešťany v extralige

Inzercia

Poslanci by mali už o týždeň rozhodnúť, či samospráva podporí mládežnícky hokej a v tomto roku zvýši svoj príspevok na energie spotrebované na zimnom štadióne o 50-tisíc eur. V utorok 21. júla sa k tomu stretnú komisie mestského zastupiteľstva. Definitívne rozhodnutie padne o dva dni neskôr na zasadnutí poslancov.

Podľa materiálov, ktoré dostanú na stôl členovia komisií, bude zastupiteľstvo meniť mestský rozpočet vo viacerých bodoch. Jedným z nich je aj zvýšenie výnosu z dane z príjmov. Samospráva by tento rok mohla dostať od štátu až o 553-tisíc eur viac ako úradníci pôvodne očakávali.

Vo výdavkovej časti navrhuje mestský úrad navýšenie sumy na úhradu nákladov za energie spotrebované v priebehu tohto roka na zimnom štadióne. Doteraz bolo v rozpočte na tento účel vyhradených 150-tisíc eur. Ak budú poslanci súhlasiť, táto suma sa za rok 2015 zvýši o 50-tisíc eur.

Až o 83-tisíc eur sa môže zmeniť výška dotácie pre oblasť športu. Z návrhu nie je jasné, či celá táto čiastka pôjde na financovanie mládežníckeho hokeja.

Podľa informácií, ktoré doteraz prenikli na verejnosť, začali po správach o odchode ŠHK 37 Piešťany z extraligy intenzívne rokovania. Primátor Miloš Tamajka a prezident hokejového klubu Jaroslav Lušňák sa stretli zo zahraničným investorom. Na rokovaní dozornej rady ŠHK 37 Piešťany boli zástupcovia vedenia mesta aj poslancov.

Dotácia na energie spotrebované na zimnom štadióne a finančné prostriedky pre mládežnícky hokej by mali prispieť k tomu, aby hokejový klub neodstúpil licenciu na účasť v extralige Liptovskému Mikulášu.

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: Laco Duračka

 

X