Mesto nominovalo do správnej rady nemocnice poslankyňu Zitu Brunckovú

Od marca má byť v Správnej rade Nemocnice A. Wintera iba jeden nominant ministerstva zdravotníctva. Ostatných členov navrhnú Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS), Trnavský samosprávny kraj a odborári.

Mesto by mala zastupovať poslankyňa Zita Bruncková, ktorá do mestského zastupiteľstva kandidovala za iniciatívu Spoločne pre Piešťany. Povedal to primátor Miloš Tamajka. „Pred týždňom som bol oslovený, aby som navrhol zástupcu do správnej rady.“

S touto požiadavkou ho oslovil ZMOS prostredníctvom regionálneho združenia ZMO Jaslovské Bohunice. Podľa jeho predsedu a mestského poslanca Rema Cicutta, by mala byť nominácia Zity Brunckovej zo strany ministerstva zdravotníctva akceptovaná.

Zmeny v správnych radách nemocníc, ktoré sú neziskovými organizáciami, majú začať platiť od 1. marca.

Zita Bruncková bola ekonómkou a neskôr aj riaditeľkou piešťanskej nemocnice. Pred komunálnymi voľbami navrhla, aby bol vo Vile Löger zriadený urgentný príjem nemocnice. Táto budova je vo vlastníctve Trnavského samosprávneho kraja. Mestský poslanec Jozef Beňačka na februárovom zastupiteľstve povedal, že bývalý internát potrebám urgentného príjmu priestorovo nevyhovuje.

Text a foto: Martin Palkovič