Lupič, ktorý v Moravanoch zbil staršiu ženu, je za mrežami

Policajti z Trnavy, Hlohovca a Piešťan obvinili 32-ročného Romana z viacerých trestných činov. Okrem majetkových a násilných, sa nevyhol ani obvineniu z drogovej trestnej činnosti

„Najzávažnejší skutok sa stal začiatkom apríla. V podvečerných hodinách mal muž olúpiť 65-ročnú dôchodkyňu priamo v jej dome, v obci Moravany nad Váhom,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

Podľa jej slov lupič využil moment, keď mu žena otvorila dvere a násilím ju zatlačil do vnútra. „Žiadal od nej peniaze a keď mu ich odmietla dať, začal ju udierať päsťami.“ Strhol jej z ruky hodinky a následne prehľadal celý dom. Pred odchodom dôchodkyňu ešte zamkol v kúpeľni. Z domu sa mu podarilo zobrať dva mobily a peňaženku s drobnými mincami. Celková škoda bola vyčíslená na 200 eur.

„V tomto prípade ho piešťanská vyšetrovateľka obvinila zo zločinu lúpeže, a prečinov porušovania domovej slobody a obmedzovania osobnej slobody. V prípade dokázania viny, si za mrežami môže posedieť 7 až 12 rokov,“ pokračovala Z. Antalová.

Z ďalšieho zločinu lúpeže Romana obvinil vyšetrovateľ z Trnavy. Muž mal začiatkom júla fyzicky napadnúť ženu po tom, ako ju odprevádzal po meste Hlohovec. Päsťou ju zasiahol do tváre. Po vzájomnom súboji sa mu podarilo stiahnuť jej z ruky zlatú retiazku v hodnote 500 eur.

V máji zas ukradol v Leopoldove zo zaparkovaného auta peňaženku s platobnou kartou. Z nej sa pokúsil v bankomate vytiahnuť hotovosť, to sa mu však nakoniec nepodarilo. V

„Vyšetrovateľka ho obvinila zo zločinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku a zároveň podala návrh na jeho väzobné stíhanie. Súd návrhu vyhovel. V prípade dokázania viny mu, za tento skutok, môže hroziť väzenie na 2 až 8 rokov,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Zdroj: KT PZ v Trnave Ilustr. foto: Martin Palkovič