Letisko pozýva na posledný prílet a odlet v sezóne

Piešťanské letisko pri príležitosti ukončenia charterovej sezóny umožní fanúšikom letectva pozrieť sa na jeho prevádzku zblízka. Už v nedeľu 22. septembra uvidia pristátie aj prípravu lietadla na odlet.

O podobné podujatia je vždy veľký záujem. Kvôli obmedzenej kapacite sa musia účastníci čo najskôr prihlásiť cez správu na facebookový účet Letiska Piešťany.

V nedeľu pristane a odletí z Piešťan posledné lietadlo v tejto sezóne. Využijú ho dovolenkári smerujúci do tureckej Antalye.

Táto linka začala premávať koncom mája a pri príležitosti jej spustenia letisko otvorilo aj zmodernizovanú príletovú halu. Jej kapacita je 200 cestujúcich. Počas letnej sezóny slúžila aj dovolenkárom, ktorí smerovali to egyptskej Hurgady.

Vďaka charterovým linkám očakáva letisko až desaťnásobné zvýšenie počtu prepravených osôb oproti minulému roku.

Zrejme ani to ho nedokáže dostať z červených čísel. „Zvyšujeme rozpočet výdavkových finančných operácií o návratnú finančnú výpomoc pre Letisko Piešťany vo výške 688 500 eur na úhradu záväzkov na dani z nehnuteľností voči mestu Piešťany vzniknutých za obdobie minulých rokov,“ povedal dnes na rokovaní krajského zastupiteľstva župan Jozef Viskupič s tým, že Piešťany sa rozhodli zvýšiť základné imanie letiska o rovnakú sumu.

Text a foto: Martin Palkovič