Letecké dni sa v Piešťanoch uskutočnia začiatkom mája

Podujatie, ktoré má potenciál prilákať tisíce návštevníkov, sa uskutoční počas prvého májového víkendu pri príležitosti stého výročia úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika.

Letecké dni sa do Piešťan zo Sliača nevrátia. V kúpeľnom mesta sa bude konať ďalšie podujatie pre fanúšikov letectva a bude ho taktiež organizovať Slovenská letecká agentúra. Jej riaditeľ Hubert Štoksa o tom dnes informoval spolu trnavským županom Jozefom Viskupičom na piešťanskom letisku.

„Je veľmi dobrou správou pre Letisko Piešťany, že sa nám podarilo vrátiť letecké dni práve na toto miesto. Plánovaný termín má v sebe aj silnú symboliku, keďže 4. mája 2019 si pripomenieme sté výročie od úmrtia generála M. R. Štefánika,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

„Budú to letecké dni s novým názvom a budú mať svoju pravidelnosť. Letisko Piešťany je veľmi dobre situované a má z pohľadu organizátora leteckých dní dobrú infraštruktúru. Ponúka nám možnosti, ktoré si napríklad na letisku Sliač nemôžeme dovoliť,“ dodal riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa, ktorá s organizáciou leteckých dní v roku 2007 v Piešťanoch začínala.

Podujatie sa o štyri roky neskôr presťahovalo na Sliač, naposledy ho navštívilo 100-tisíc ľudí.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa/Trnavský samosprávny kraj Photo by Jordan Sanchez on Unsplash