04.01.2015 # 08:53 # 08:53

Január je plný kvalitných filmov

www.wai.sk/uvod
Inzercia

Množstvo premiér (vrátane filmov s oskarovými ambíciami), dlho očakávaný snímok Juraja Nvotu a veľa kvality aj mimo filmového klubu.

Pozrite sa čo všetko v januári premieta kino Fontána:

Pondelok 5. januára o 20.00 h Lepší svet (Haevnen)

Dán Švéd 2010. Réžia: Susanne Bier. Psychologický film, ktorý je precíznym pohľadom do života dvoch generácií ľudí, ktorým sa predstava lepšieho sveta znenazdajky začína vzďaľovať. Príbeh dvoch rodín, ktorých osudy sa náhodne spoja vďaka priateľstvu ich dvoch dospievajúcich synov a ktorý rieši otázky pomsty a násilia s ňou spojeným.

Štvrtok 8. a piatok 9. januára o 17.30 a 20.00 h Rukojemník

ČR SR 2014. Rodinný film od režiséra Juraja Nvotu, ktorý je príbehom malého chlapca z pohraničnej obce. V spoločnosti priateľov aj nepriateľov prežíva svoje gombíkové vojny, prvú lásku, prvú zradu, prvý zločin, aj prvý trest. Snímok je cenný práve tým, že na dobu nedávno minulú pozerá originálnym spôsobom a detskými očami.

Pondelok 12. januára o 20.00 h vlna vs. breh

SR ČR 2014. Réžia: Martin Štrba. Na začiatku 80ich rokov sa stretli slovenskí študenti fotografického odboru na pražskej FAMU a do umeleckej fotografie vniesli energiu, hravosť a nespútanú imagináciu. Vytvorili výnimočnú generáciu, ktorú kritici nazvali Slovenskou novou vlnou a ich dielo dodnes ovplyvňuje vývoj fotografie u nás.

Štvrtok 15. a piatok 16. januára o 17.30 a 20.00 h Fotograf

ČR 2014. Filmový príbeh od Ireny Pavláskovej a v hlavnej úlohe s Karlom Rodenom, voľne inšpirovaný osudom svetoznámeho českého fotografa Jana Saudka. Vrátime sa k niektorým zásadným križovatkám jeho života, obdareného výnimočným talentom, živelnosťou a vášňou. Všetky tieto vlastnosti mu priniesli slávu i odmietanie, lásku i zradu, obdivovateľov, ale aj samotu.

Sobota 17. a nedeľa 18. januára o 17.30 a 20.00 h E.A.Poe: Archa bláznov (Stonehearst Asylum)

VB 2014. Napínavý thriller podľa poviedky otca hororu a detektívky. Kde je hranica medzi zdravým rozumom a šialenstvom? Kto nájde odvahu, dostane odpoveď v desivej atmosfére viktoriánskeho ústavu pre choromyseľných. Desivá a hrôzu naháňajúca liečba, akú na konci 19. storočia duševne chorí bežne podstupovali, je prítomná aj tu.

Pondelok 19. januára o 20.00 h Storočie Miroslava Zikmunda

ČR 2014. Réžia: Petr Horký. Životopisný film o svetoznámom cestovateľovi, spisovateľovi a publicistovi prináša osobitý pohľad na búrlivé dejiny dvadsiateho storočia očami muža, ktorý poznal celý svet. Ale málokto vie, že si už sedemdesiat rokov píše denník, a teraz odtajnil svoje celoživotné osobné spomienky. Vydajme sa teda naprieč dejinami.

Streda 21. janára o 20.00 h Boj snežného pluhu s mafiou (Kraftidioten)

Nórsko 2014. Réžia: Hans Petter Molland. Čierna komédia s ironickým názvom plná krvi, napätia a pomsty nadchne divákov nielen nádherou nórskej krajiny, ale tiež prepracovaným scenárom, vynikajúcimi dialógmi a výbornými hereckými výkonmi. Príbeh spravodlivej pomsty ako zábavný a inteligentný akčný thriller z prostredia zasnežených drsných nórskych hôr.

Štvrtok 22. januára o 17.30 a 20.00 h Birdman

USA 2014. Čierna komédia oceňovaného režiséra Alejandra Iňárritu prináša príbeh herca Riggana, ktorý sa v minulosti preslávil filmovou postavou kultového vtáčieho super hrdinu. Po rokoch sa snaži o svoj divadelný debut na Broadwayi ako režisér a herec nového ambiciózneho predstavenia a robí si veľké nádeje, že konečne získa uznanie.

Pondelok 26. januára o 20,00 hodine Mami! (Mommy)

Kanada 2014. Réžia: Xavier Dolan. Doteraz najvyspelejší a emóciami nabitý film uznávaného mladého kanadského režiséra mal svetovú premiéru na MFF v Cannes. Príbeh dospievajúceho Steva s diagnózou poruchy pozornosti spojenej s hyperaktivitou a jeho mamy Diane, ktorá aj napriek odporúčaniu odborníkov trvá na tom, že svojho syna si vychová sama.

Štvrtok 29. a piatok 30. januára o 17,30 a 20,00 hodine Kód Enigmy (The Imitation Game)

VB USA 2014. Životopisný príbeh v hlavných úlohách s Benedictom Cumberbatchom a Keirou Knightley o matematickom géniovi a kryptoanalytikovi Alanovi Turingovi, ktorý sa spolu so svojim tímom podieľal na prelomení kódu legendárneho nemeckého šifrovacieho stroja Enigma. Vďaka svojmu úžasnému talentu tak pomohol skrátiť 2. svetovú vojnu.

Autor: Martin Palkovič Zdroj: Kino Fontána

Inzercia
X