IC vlaky v Piešťanoch nezastavia

Po odchode súkromného prepravcu z linky Bratislava – Košice plánuje Železničná spoločnosť Slovensko zabezpečiť obsluhu staníc, kde doteraz spoje InterCity nezastavovali. Piešťany medzi nimi nebudú.

RegioJet, ktorý v kúpeľnom mesta zastavoval iba na požiadanie, na trase Bratislava – Košice čoskoro končí. Železničná spoločnosť Slovensko minulý týždeň oznámila, že jej IC vlaky by mali od 1. februára zastavovať aj v mestách, ktoré doteraz obsluhoval súkromný prepravca. Piešťany medzi nimi neboli a InterCity tu nezastaví ani v budúcnosti.

„Aktuálne pripravujeme riešenie, ako vyjsť v ústrety cestujúcim, ktorým hrozí po odchode súkromného dopravcu z linky Bratislava – Žilina – Košice zhoršenia spojenia. Plánujeme preto posilniť vlaky a obslúžiť aj stanice, kde zastavovali vlaky RegioJetu,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč a dodal: „Nič to však nemení na tom, že Železničná spoločnosť Slovensko zodpovedá za hospodársky výsledok vlakov InterCity a bude sa snažiť, aby bol čo najpriaznivejší. Pridávať ďalšie stanice (vrátane Piešťan), kde nestáli ani vlaky.“

Pripomenul, že obyvatelia a návštevníci nášho regiónu majú k dispozícii rýchliky a regionálne vlaky. „Celkovo v bežný pracovný deň zastavuje v Piešťanoch 36 vlakov – 16 rýchlikov, 11 regionálnych rýchlikov, 7 regionálnych expresov a dva osobné vlaky. Je nám ľúto, že obyvateľom Piešťan nemôžeme spojenie vlakmi InterCity ponúknuť,“ uzavrel hovorca ZSSK.

Text a ilust. foto: Martin Palkovič