Hotel Slovan bude mať počas Noci svetiel pestrú fasádu

V noci zo soboty na nedeľu pomaľovala skupina mladých ľudí, takmer celú fasádu hotela Slovan zo strany mestského parku. Chátrajúci objekt z roku 1906, ktorý bol pýchou mesta, dostal úplne nový vzhľad a vyzeral ako z dielne významného expresionistu.

Pri objekte sa zastavovali skupinky ľudí. Nechápali, čudovali sa, čo sa to s tým ošarpaným hotelom stalo? Maľba, žiaľ, nebola trvalá a po odpojení projektora od elektriny zmizla. Nie však navždy, len do nadchádzajúcej soboty 10. októbra, kedy zažiari celý park svetlami v rámci podujatia Noc svetiel, ktoré pripravuje po druhý raz Materské centrum Úsmev.

Maľbu na hoteli Slovan vyčaroval Piešťanec Peter Blaškovič. Možno ste o ňom ešte nepočuli, ale maľovanie plameňom ho preslávilo aj v Hollywoode. Pracoval pre viaceré reklamné agentúry, televíziu a ako vedúci animátor v spoločnosti Cauldron sa podieľal na tvorbe hier ako Conan, Soldier of Fortune, alebo Civil War pre firmu Activision.

Pred štyrmi rokmi Peter Blaškovič založil vlastnú značku Escape Motions a naplno sa začal venovať programu Flame Painter a ďalším experimentálnym projektom. Netrvalo dlho a so žiadosťou o spoluprácu ho oslovil aj gigant v oblasti zábavného priemyslu Sony Entertainment. Flame Painter okrem nadšencov grafiky, či profesionálnych grafikov, využívajú i v hollywoodských štúdiách či vo francúzskom divadle. Viac o šikovnom Piešťancovi v tomto článku.

Test projekcií zaujal všetkých okoloidúcich. Nadchádzajúcu sobotu určite upúta aj vás. A pripraveného je toho viac.

Po minuloročnom úspechu Noci svetiel organizátorky z Materského centra Úsmev pripravujú ešte väčší zážitok. Podobne ako vlani je na programe lampiónový sprievod, tvorivé dielne, avšak tešiť sa môžete aj na špeciálnu svetelnú UV šou v podaní skupiny Argolla.

Vystupovať budú mladí umelci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, ale i speváčka Lucia Beňačková. Na záver lampiónového sprievodu uprostred mestského parku uvidíte tiež ohňovú šou zakončenú pyroefektami.

Podujatie sa koná vďaka podpore partnerov, ktorými sú spoločnosť Magna EnergiaMesto PiešťanyMsKS Piešťany, OZ Pomoc ohrozenému dieťaťu, OZ Pro Civitate – Spoločne pre PiešťanyPlantex a Slovenská chránená dielňa. Podujatie mediálne podporili pnky.sk, zpiestan.sk, Piešťanský týždeň.


Program Noci svetiel: 

18:30 – 19:30 h tvorivé dielne v Kursalone

18:45 – 19:15 vystúpenie detí

18.45 h – maľovanie svetlom na hotel Slovan

19:30 h vystúpenie Argolla

19:45 h odchod lampiónového sprievodu do parku

20:00 h vystúpenie Lucie Benačkovej

20:15 h ohňová show

Zmena programu vyhradená, uvedené časy sú orientačné


 

hotel slovan malovanie svetlom 3

Text a foto: Tlačová správa organizátorov