16.04.2015 # 11:45 # 11:45

Hasiči zachránili majetok za tisíce eur

Inzercia

Požiar opusteného rodinného domu vo Vrbovom zamestnal hasičov z Piešťan aj Hlohovca. Zasiahol strechu opustenej budovy vo Vrbovom, škodu vyčíslili na 35-tisíc eur.

Hasiči boli k požiaru privolaní v pondelok 13. apríla večer. „Objekt bol neobývaný, v priestoroch budovy sa nenachádzala žiadna osoba a podkrovné priestory slúžili ako sklad materiálu. Likvidácia požiaru prebiehala za postupného rozoberania strešnej konštrukcie. Súbežne s likvidáciou požiaru vykonávali zasahujúci hasiči ochladzovanie striech troch susedných domov, aby zabránili šíreniu požiaru,“ informoval hovorca hasičov Tomáš Bílik.

Priama materiálna škoda je 35-tisíc eur, ale hasičom sa podarilo uchrániť majetok predbežne vyčíslený na 85-tisíc eur. „Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ uzavrel hovorca.

Doplnené 17. apríla o 8.30 h: Pri požiari boli ako prví členovia Dobrovoľného hasičského zboru Vrbové. Na miesto prišli už 6 minút od vyhlásenia poplachu.

„Spoluprácou HaZZ a DHZ Vrbové bol požiar zlikvidovaný okolo 23:00 h,“ informoval Matej Mego z dobrovoľného hasičského zboru. Na mieste zasahovalo päť kusov hasičskej techniky a 16 hasičov.

požiar vrbové 1 požiar vrbové 2 požiar vrbové 3 požiar vrbové 4

Text: Tlačová správa HAZZ Trnava Foto: Facebook.com/vrbovskezvesti/fb.com/hasiciVrbove

X