Hádzaná: Piešťany porazili vo vyrovnanom zápase Stupavu

Diváci videli v 10. kole vyrovnaný súboj o prvé miesto v tabuľke 1. hádzanárskej ligy. Piešťany privítali na domácej palubovke Stupavu, ktorú porazili 24:22.

Piešťanci začali zo sústredenej obrany. V útoku po vydarených kombináciách viedli po troch góloch Hala a Strižinca 4:0. Počas celého prvého polčasu vychádzali obe družstvá z dobrej obrany a výbornými brankármi skóre narastalo v prospech domácich v 23 min viedli 11:6. V závere hostia znížili pri vylúčení Lacušku na 13:9 a následne v poslednej minúte po neúspešných strelách domácich z protiútokov znížila Stupava na 13:11.

V druhom polčase obe družstvá dobre bránili a strelci sa málo presadzovali. Stupava bojovala a nedovolila domácim gólovo odskočiť. V 37. min. znížila na 14:13. Pri vylúčení Stana odskočili v oslabení Piešťany na 16:13. V 45. min. Salvata zvyšoval na 20:14. V tejto časti hry domáci výborne bránili. Po prestriedaní a dvoch vylúčeniach Kotulu začala Stupava znižovať náskok Piešťan a v 60 min to bolo 24:22.

Zostava MHK Piešťany: Kapša, Javorček , Nedorost – Kotula 1, Macek , Stano , Majerník 5, Strižinec 7, Lacuška 3, Salvata 2, Fejes , Mtejovič Igor 1, Halo 4, Vlado, Franta 1

MHK Piešťany – HC Tatran Stupava 24:22 /13:11/

Hodnotenie trénera: V zápase o 1. miesto sme vedeli, že nastúpime proti najlepšie brániacemu družstvu v lige. V celom zápase dominovali obrany z výbornými brankármi. Trpezlivo sme bránili, škoda malej nekoncentrovanosti v posledných minútach prvého polčasu, kedy sme dovolili Stupave znížiť z 13:7 na 13: 11. V druhom polčase sme pokračovali v svojej hre, na 16:13 gólovo sa nám podarilo odskočiť pri vlastnom oslabení a ptoom sme si vypracovali náskok 23: 15. Na ihrisko sa dostali všetci hráči a prispeli svojím výkonom k dobrému zápasu. V poslednej desaťminútovke sme dovolili Stupave už iba znížiť. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov proti dobému a bojovnému výkonu Stupavy. Napriek tomu, že sa strelecky nepresadili výborne zahrali Stano a Fejes. Škoda iba nepríjemnému nezavinenému zraneniu hosťujúceho hráča. Najbližšie privítame vo februári doma Vajnory.