Hádzaná: Piešťany po výhre v Martine zostávajú na čele tabuľky

V 7. kole prvej hádzanárskej ligy cestovali hráči MHK Piešťany do Martina. Na začiatku sa tam síce nevedeli presadiť, ale nakoniec vyhrali tesne 28:30.

Už v 6. minúte viedli domáci 4:0 a hosťom sa podarilo vyrovnať až v o štyri minúty neskôr. Potom však chybami v rozohrávke umožnili hráčom Martina odskočiť na 8:4 a neskôr na 12:5. Po oddychvom čase však Piešťany zlepšili obranu a zrýchlili hru. Polčas sa skončil výsledkom 14:11 v prospech domácich.

V druhom polčase znížili hostia na 14:12.Domáci v 35. minúte viedli 17:13. V útoku zrýchlili hru a po kombináciách sa strelecky presadzoval Michalko. Piešťany postupne znižovali náskok domácich a v 47. minúte išli prvýkrát do vedenia. V záverečnej časti zápasu si už hostia postrážili víťazstvo a dovolili Martinu len upraviť na 28:30.

MHK Martin – MHK Piešťany 28:30 /14:11/

Hodnotenie trénera: Zápas sa hral pred skvelou diváckou kulisou keď domácich hnal dopredu fanklub. Martin najme doma hral doteraz suverénne. Zápas sme nezačali najlepšie. Nedarila sa nám hra na postavenú obranu. Podarilo sa nám rýchlo vyrovnať no našimi chybami sme domácich postavili na nohy. V prvom polčase sme vystriedali všetkých hráčov, hľadali sme optimálnu zostavu. Dostali sme veľa gólov po našich chybách v útoku. Chýbalo nám viacero hráčov . Počas celého zápasu sme hrali bez klasického pivotu, alternovali tam Matejovič a Stano. Bez striedania odohral výborný zápas Kotula. Niektoré časti zápasu z našej strany boli výborné. V druhom polčase výborne zachytal Javorček. Pochváliť a poďakovať treba všetkým hráčom za výkon a bojovnosť .

MHK Piešťany najbližšie privíta 13. novembra o 17:00 h Levoču v telocvični Gymnázia Piera de Coubertina.

1. Piešťany 7 6 0 1 202:182 12 bodov
2. Stupava 7 4 2 1 185:176 10 bodov
3. Martin 6 4 0 2 213:187 8 bodov
4. Levoča 7 3 1 3 211:199 7 bodov
5. Dac D, Streda 7 3 0 4 183:213 6 bodov
6. ŠKP Akadémia 7 2 1 4 202:209 5 body
7. HK Vajnory 6 2 0 4 166:172 4 body
8. Sokol Cífer 7 1 0 6 180:213 2 body