Futbalisti sa tešia z každého fanúšika, chcú oživiť mestskú ligu

V nedeľu 28. augusta o 17.00 h odohrajú Piešťanci svoj druhý zápas pred domácim publikom proti mužom z Horných Otrokoviec. Po troch kolách sa Piešťanci s deviatimi bodmi nachádzajú na priebežnom prvom mieste vďaka vyššiemu skóre pred tímom zo Žlkoviec.

Výťažok z dobrovoľného vstupného sa odzrkadlí na čistote areálu štadióna. „Vďaka spolupráci a ochote rodičov mladých futbalistov i mnohých ďalších dobrovoľníkov sa približne raz za mesiac stretávame a čistíme tribúnu, ovál i vnútorné priestory štadióna. Samozrejme budeme radi, keď prídu i ďalší priatelia PFK. Dátum brigády bude zverejnený v Oznamoch i Kalendári na našej webovej stránke,“ hovorí štatutár PFK Erik Hlavatý.

Finančné prostriedky získané zo zápasu budú určené na nákup čistiacich potrieb a občerstvenia pre pomáhajúcich dobrovoľníkov.

Priebežné prvé miesto nepovažuje športový riaditeľ Cyril Stachura za podstatné. „Pohľad na tabuľku je samozrejme pekný, my sa však na celý projekt PFK pozeráme z dlhodobého a ja osobne i zo športového hľadiska. Prioritná je hlavne práca s mladými, aby nás v budúcnosti vedeli naši odchovanci dôstojne reprezentovať. Zároveň nás úprimne teší, že fanúšikovia si nachádzajú cestu na štadión.“

Klub v blízkej budúcnosti štartuje nové i staronové projekty. Prvým z nich je znovuobnovenie Mestskej futbalovej ligy.

Jej pravidlá i jednoduchý proces registrácie, bude už o niekoľko dní spustený na webovej stránke piešťanského futbalového klubu.

Tabuľky mužského tímu i žiackych a dorasteneckých kategórií nájdete na stránke www.pfkpiestany.sk podstránkach Muži, Dorast a Žiaci.

Text: MB/TK PFK