Futbal: Štyri mládežnícke tímy sa stali víťazmi líg, muži ich môžu napodobniť v nedeľu

Žiaci z U13 dosiahli historický úspech, keď v zápase o prvé miesto v lige porazili Topoľčany. Môžu tak oslavovať víťazstvo v druhej lige. Podobne uspeli aj juniorské tímy U9, U10, U11, ktoré potvrdili úlohu favorita a v Bučanoch vyhrali všetky tri zápasy. Vo svojich súťažiach skončili na prvých miestach.

Najbližšiu nedeľu ich môžu napodobniť muži, ktorí si udržali šancu o postup do štvrtej ligy. V zápase piatej ligy zvíťazili v Brodskom 5:2. Ak v nedeľu porazia svojho súpera z Hornej Krupej, môžu opäť nadviazať na úspechy z predchádzajúcich sezón a postúpiť do štvrtej ligy. Zápas s aktuálnym lídrom, ktorý vedie tabuľku o jeden bod, sa uskutoční v nedeľu 27. júna o 17. hodine na ihrisku PFK Piešťany. Vstup fanúšikov je možný za dodržania pandemických opatrení. To znamená rúško a antigénový test nie starší ako 24 hodín, PCR test nie starší ako tri dni alebo potvrdenie o očkovaní.

Muži 13. kolo Brodské – PFK Piešťany 2:5 (1:0)

Góly: 29. Milan Ovečka, 52. Tomáš Daniel – 47., 75. Simon Glos, 57., 70., 80. Juraj Braniša

Zostava 13. kola: Budka – Stanek, Hutár, Grík, Modrovič – Ďurina, Strelec, Kusý, Glos S. – Braniša, Gula ( Glos J., Sloboda, Valo, Sedláček, Magula)

Cyril Stachura, tréner mužov: Do zápasu sme vstúpili aktívne a prvých desať minút sme mali jasnú prevahu, ale bez presného zakončenia. Postupne sme sa prispôsobili tempu domácich, aj keď hru sme mali na svojich kopačkách. Z našej strany bolo veľa streleckých pokusov, žiaľ neboli sme schopní trafiť bránu. Ako to už vo futbale býva, domáci nám strelili gól z jedinej návštevy v našej šestnástke v prvom polčase. Po zmene strán sa nám hneď podarilo vyrovnať aktívnym Simonom Glosom. Druhá návšteva v našej šestnástke a domáci opäť viedli. Od tejto chvíle akoby si naši hráči povedali, že tak sa o postup nehrá a za dvadsať minút dokázali streli štyri góly. Som rád, že o góly sa podelili najskúsenejší hráč Braniša tri a najmladší Simon Glos dva, ktorý patril k najlepším hráčom nášho mužstva. Tento zápas má byť pre nás mementom pred rozhodujúcim duelom s Hornou Krupou, že musíme hrať naplno celých 90. minút, aby sme dosiahli vytúžený cieľ. V nedeľu sa o všetkom rozhodne a my potrebujeme vyhrať. Verím, že muži napodobnia svojich nasledovníkov v mládežníckych družstvách a dokážu podobne ako mládež zvíťaziť vo svojej súťaži. Bol by to obrovský úspech piešťanského futbalu a potvrdenie správne nastaveného trendu v klube.

Starší žiaci U15 13. kolo Piešťany – Topoľčany 1:3 (3:2)

Góly: 12. Samuel Hesko – 14., 20. Matúš Igaz, 70. Jakub Bisták

Zostava 13. kola: Janech, Dzuro, Gešvandtner, Šálek, Badáň, Petráš, Hesko, Chalás, Gregorovič, Suchý, Fodrán (Millar, Gregorička)

Cyril Stachura, zastupujúci tréner U15: Odohrali sme jeden z najkvalitnejších zápasov v sezóne aj keď tomu výsledok nenasvedčuje. V zápase sme zahodili niekoľko vyložených šancí, ktoré keby skončili gólom, zápas by sa vyvíjal úplne inak. V živote a zvlášť v športe však keby neplatí a preto si súper odnáša z nášho ihriska tri body. Zápas však hodnotím relatívne pozitívne, družstvo ukázalo mierne herné zlepšenie oproti jesennej časti sezóny.

Starší žiaci U15B 12. kolo Piešťany – Častkovce 0:5 (0:1)

Góly: 28. Tomáš Vatrt, 47. Samuel Pribus, 62., 66. Teodor Skoršepa, 68. Vladimír Herák

Zostava 12. kola: Janech, Gešvandtner, Šálek, Mocsonoky, Chalás, Franko, Bindics, Hesko, Suchý, Martinkovič (Millar, Konôpka)

Patrik Szabo, tréner U15B: S kvalitným súperom sme odohrali prvý polčas viac než vyrovnaný súboj. Šance boli na oboch stranách a keby na tabuli svietil výsledok 3:4, nikto by sa nesťažoval. Polčas sme prehrali 1:0. Druhý polčas chlapcom odišli sily, keďže deň pred tým hrala väčšina základnej zostavy zápas. Konečný výsledok je krutý. Mrzí ma, že sme nedokázali ani jednu z našich vyložených šancí premeniť. Chlapcom ďakujem, že sa v ťažkých podmienkach nezľakli a bojovali až dokonca.

Mladší žiaci U13 13. kolo Piešťany – FC Topoľčany 4:3 (3:2)

Góly: 1., 9. Denis Ružička, 3. Eliáš Lacko, 38. Denis Seko – 18., 28., 45. Vladimír Jánoš

Zostava 13. kola: Mihalik, Ferech, Hlavena, Žlnay, Michálek, Seko, Pernisch, Zeman, Ružička, Lacko, Briška, Kalnický, Vančo, Noška, Krajčovič, Hrubý

Ján Stachura, tréner U13: Druhý zápas o prvé miesto po sebe a druhé víťazstvo. V minulom zápase sme uštedrili prvú prehru v sezóne družstvu Nových Zámkov, teraz zase Topoľčanom. Týmto sme si zabezpečili prvé miesto v súťaži, čo sa Piešťanom v žiackej kategórii dlhé roky, ba až desaťročia, nepodarilo. Ako tréner som na chlapcov veľmi hrdý. Ako prezident klubu som nesmierne rád aj za naše ďalšie družstvá – U11, U10, U9, ktoré si rovnako zabezpečili víťazstvo vo svojich súťažiach. Je vidieť, že koncepčná práca s mládežou prináša výsledky. Aby som sa vrátil k zápasu – aj napriek víťazstvu proti silnému súperovi to nebol ľahký zápas. Mali sme výborný vstup do zápasu, kedy sme sa rýchlo dostali do vedenia 3:0 po krásnych akciách. Súper sa však dokázal lepšie vysporiadať s obrovskou horúčavou a postupne prevzal iniciatívu a zápas zdramatizoval. Boli sme pomalší v súbojoch a z toho pramenil tlak súpera najmä v druhom polčase. Chlapci si však siahli na dno svojich síl a dokázali ho nakoniec doviezť do víťazného konca.

Mladší žiaci U13B 12. kolo Piešťany – Častkovce 0:5 (0:1)

Góly: 14., 38. Marko Havrlent, 40., 52. Peter Čaňo, 43 Radoslav Toráč

Zostava 12. kola: Gula, Gloss, Ričány, Boris, Vicen, Drevenák, Bondra, Svetlík, Kováč, Krajčo, Krajčovič, Hrubý, Vančo, Ferech, Makový, Žlnay, Kalnický, Burík, Briška

Jozef Glos, tréner U13B: V nedeľu sme odohrali po dlhom čase majstrovský zápas v extrémnej horúčave proti kvalitnému súperovi. Herne, ani výsledkovo sme ho nezvládli. Chlapci boli odovzdaným súperom a zaslúžene prehrali. Musíme sa z tohto zápasu poučiť, aby sa v budúcnosti takéto výkony neopakovali.

Prípravka U11 11. kolo Bučany – Piešťany 3:9 (2:1)

Góly: 16., 33. Radovan Čorňák, 30. Matej Hanzel – 11., 57. Jakub Bukový, 36. Matej Salka, 40., 46., 52. Matej Adamovič, 46, Timotej Mitošinka, 47. Alex Tosi, 55. Oliver Mikúš

Zostava 11. kola: Podolský, Valovič D., Siget, Tabaček, Virág, Michálik, Valovič M., Tosi, Mikuš, Adamovič, Janec, Bukový, Salka, Mitošinka T., Mitošinka M. Bulko.

Patrik Szabo, tréner U11: V nedeľu sme odohrali po dlhom čase majstrovský zápas v extrémnej horúčave proti kvalitnému súperovi. Herne, ani výsledkovo sme ho nezvládli. Chlapci boli odovzdaným súperom a zaslúžene prehrali. Musíme sa z tohto zápasu poučiť, aby sa v budúcnosti takéto výkony neopakovali.

Prípravka U10 11.kolo Bučany – Piešťany 2:7 (0:3)

Góly: 26. Patrik Buzinger, 42. Jakub Lackovič – 8. Miroslav Samuhel, 11., 36., Martin Bačík, 12. Tobiáš Mičura, 27., 28. Filip Chalupka, 34. Lucas Miklušák

Zostava 11. kola: Urban, Strečanská, Seman, Svitana, Grosmann, Krištof, Chalupka, Bačík, Samuhel, Miklušák, Mičura, Grman

Andrej Krištof, tréner U10: Zápasom sme potvrdili titul v kategórií U10, sme skončili bez straty bodu na prvej priečke. Zápas bol po celý čas v našej réžii. Veľmi dobre zachytal brankár súpera, ktorý chytil množstvo šancí a to bolo jediné, čo zachránilo Bučany od vyššej prehry. Samozrejme počas celej hry som striedal všetkých hráčov a skúšal ich na rôznych postoch, aby sa naučili orientovať na celom ihrisku. Posledný zápas máme v stredu v Zvončíne a verím že potvrdíme dvojročnú víťaznú šnúru v súťažiach.

Prípravka U9 11. kolo Bučany – Piešťany 4:16 (1:6)

Góly: 21. Tobias Bohunčák, 36. Damián Držík, 44. Šimon Blaško, 45 Samuel Racik – 5., 28., 31., 33. Tadeáš Studený, 11., 38., 48., 49. Dominik Doktor, 14., 44. Zlatko Šálek, 22., 41. Tobias Borovský, 23. Patrik Mikuš, 25. Dávid Krištof, 40. Michal Komár

Zostava 11. kola: Summer, Doktor, Komár, Beseda, Mikuš, Borovský, Studený, Krištof, Šálek, Podolský, Kysela, Antal, Mlynár

Adam Doktor, tréner U9: Vo veľmi horúcom počasí sme odohrali ďalší súťažný zápas. V prvom polčase chlapci hrali, čo od nich vyžadujeme a preto aj s hrou a výsledkom sme boli spokojní. Druhý polčas sme chlapcov skúšali na rôznych postoch, na ktorých, tak pravidelne nenastupujú, čo sa odzrkadlilo aj na našej hre v druhom polčase. V druhom polčase sme síce zvýšili náskok, ale naša hra hlavne v obrane bola slabšia ako v prvom polčase. S čím sme spolu s kolegom Danielom Budkom neboli spokojní. Už v stredu odohráme posledný zápas vo Zvončíne a verím, že bude úspešný a ukončíme našu prvú súťažnú sezónu víťazne.

Zdroj: Tlačová správa PFK Piešťany