Futbal: Piešťany rozstrieľali Nižnú 10:0

Hráči PFK Piešťany si v nedeľu prišli do Nižnej pre hladké víťazstvo. V prvej polovici zápasu padli dva góly, potom však už domáci tempu hostí nestačili. Hetrik zaznamenal Ján Stachura.

Piešťanci od úvodu zápasu dávali najavo, že si prišli pre hladké víťazstvo a prvý gól nenechal na seba dlho čakať, keď sa už v 3. minúte presadil z priameho kopu parádnou strelou Glos. Hostia mali loptu stále pod kontrolou a domáci odolávali s maximálnym nasadením a hlbokým blokom, keď až deväť hráčov bránilo okolo vlastného pokutového územia a na piešťanskú polovicu sa prakticky ani nedostávali.

Druhý gól padol v 38.minúte, keď po rohovom kope hlavou skóroval Jano Stachura a na polčasových 0:3 upravil opäť presnou strelou Glos. V druhom polčase už domáci absolútne nestíhali rýchlej kombinačnej hre Piešťancov a góly v ich sieti začali pribúdať.

Hráči PFK sa presadzovali ako po krídelných priestoroch, tak stredom ihriska a aj po štandardných situáciach. Dvoma gólmi v druhom polčase zavŕšil svoj hattrick Jano Stachura, po dva góly pridali Maťo Javorka a Staško a raz sa presadil aj Michal Dadík.

Domáci sa potešili len jedenkrát – a to vtedy, keď rozhodca odpískal koniec zápasu. Piešťanci sa po zápase poďakovali hŕstke svojich spokojných a verných fanúšikov a zostávajú na čele tabuľky bez straty bodu.

Michal Krajčovič, tréner: Dnes sme predviedli jeden z najlepších výkonov. Boli sme presní a rýchli v kombináciách, efektívni v zakončení a spoľahliví v defenzíve. Na chlapcoch bolo vidieť že im dnes futbal chutil. Ja som s výkonom samozrejme tiež spokojný a verím že v podobných výkonoch budeme pokračovať aj v nasledujúcich zápasoch.

Muži 8. kolo Nižná – Piešťany 0:10 (0:3)

Góly: 3., 42. Jozef Glos, 38., 48., 85. Ján Stachura, 51. Martin Javorka, 60., 75. Marek Staško, 70. Michal Dadík, 89. Peter Prištic

Zostava: Zostava : Hrutka – Szabo, Javorka st. (70’Octa), Stachura J.Krajčovič, – Javorka ml., Prištic, Glos, Dadík,- Toman (46’Horňanský)


Dorast U19 8. kolo J. Bohunice – Piešťany 3:0 (0:0)

Góly: 60. Dávid Moravanský, 66. Vladimír Hrabovský, 73. Juraj Kovalovský

Zostava: Olejník – Rusnák, Gula, Miškech, Štefanec – Janotík (Hlatký), J. Štefanka, D. Štefanka,  Kusý, Blahuta – Mydla (Chmelina)

Martin Javorka, tréner: Zápas dvoch tabuľkových susedov vyznel výsledkovo jednoznačne pre domácich, ktorí prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Ak by sa brali body za hru v strede ihriska a držanie lopty, zvíťazili by hráči Piešťan. Od začiatku zápasu to vyzeralo na vyrovnaný zápas, akcie sa prelínali z jednej strany na druhú, do 20. minúty bez výraznejších šancí. Po 20. minúte začali hráči PFK strácať loptu na súperovej polovici vďaka nepresnostiam v prihrávkach a v kombinácii, čo šikovní domáci futbalisti využívali na rýchle protiútoky, ktoré svojou priamočiarosťou boli nebezpečné pre bránu Jaroslava Olejníka. Len za prvý polčas domáci podnikli 6 rýchlych protiútokov do otvorenej obrany Piešťan, pričom všetky akcie domácich hráčov znamenali bezprostredné nebezpečenstvo pre hráčov PFK a bolo len otázkou času, kedy sa skóre začne meniť. Do konca prvého polčasu podržal hostí brankár Olejník, a keďže ani Piešťanci nevyužili svoje tutovky – Mydla, Blahuta, Kusý, D. Štefanka, do kabín sa išlo za bezgólového stavu. Do druhého polčasu nastúpili hosťujúci hráči upozornení na zmenu hry s tým, aby neumožnili domácim podnikať nebezpečné protiútoky. V 60. minúte po chybnej rozohrávke na vlastnej polovici, získali domáci loptu veľmi ľahkým spôsobom na polovici hráčov PFK a domáci hráč využijúc myšlienku „keď nevieš čo s loptou – vystreľ“, vystrelil a bolo 1:0 pre domácich. Následne sa zopakovala 10. minútovka zo zápasu so Sereďou a v 72. minúte bolo po zápase, keď nekoncentrovanosť hráčov Piešťan domáci dokonale využili a bolo 3:0. A to treba podotknúť, že ďalšie šance domácich zlikvidoval dobre chytajúci Olejník. Na druhej strane však treba povedať, že aj hráči Piešťan si vytvorili dostatok streleckých príležitostí a šancí na strelenie gólu, avšak v koncovke neboli úspešní. V tomto zápase sa naplno prejavili nedostatky hráčov Piešťan – organizácia defenzívnych činností, slabá efektivita v zakončení, ľahkovážnosť v kombináciách v ťažiskových zónach, ale čo je najdôležitejšie – kolektívnosť, ktorá je základom úspechu vo futbale, bez ktorej nie je možné dosahovať úspechy v športe, akým je futbal. Napriek týmto nedostatkom je potrebné, aby hráči od ktorých sa to očakáva, boli lídrami mužstva, pozitívnymi „ťahúňmi“ vo chvíľach, keď sa hra nedarí. Pokiaľ sa nepodarí vyriešiť problém „chémie“ v kabíne, bude to negatívne ovplyvňovať aj hru hráčov, ktorí majú snahu na sebe pracovať a v zápasoch to aj dokazovať. Napriek týmto negatívnym ukazovateľom však treba vyzdvihnúť aj výkony jednotlivcov, s ktorými bolo možné vysloviť spokojnosť aj v nedeľňajšom stretnutí, keď veľmi príjemne prekvapili svojim výkonom a nasadením Mydla a Štefanec /pritom obaja hráči prakticky celé leto netrénovali/, taktiež spokojnosť treba vysloviť s brankárom Olejníkom, u ktorého sa  prejavilo aj získavanie skúseností s mužským futbalom a už tradične dobrý výkon podali J. Štefanka, D. Štefanka a Kusý.


Dorast U17 8. kolo Jaslovské Bohunice – Piešťany 0:5 (0:1)

Góly: 13. Adrián Valovič, 68.,78., Filip Korec, 71. Filip Foltýn, 72. Martin Strelec

Zostava: Studený, Lenovský, Psalman, Salviany ( Koška), Sedláček, Stanek, Strelec, Valovič, Horil (Foltýn), Korec, Ozimák

Peter Vrábel, tréner: Víťazstvo v tomto zápase sa „rodilo“ ťažko. Domáci nastúpili s deviatimi hráčmi do poľa a zamerali sa najmä na defenzívu a ojedinelé protiútoky. Aj keď sa celý zápas odohrával na súperovej polovici, nevedeli sme sa presadiť cez ich prehustenú obranu. V snahe o strelenie gólu hráči často zakončovali z nepripravených pozícií alebo situácie riešili individuálne. V 13. min. sme sa ujali vedenia po góle Valoviča, ale našu hernú dominanciu sme nedokázali viac gólovo zúročiť. Bolo potrebné viac využívať voľné krídelné priestory a tak sa dostať za obranu domácich. To sa nám v druhom polčase darilo, no z množstva príležitostí sme sa presadili až v 68. min. Korecom. V závere zápasu sa naplno prejavila naša dominancia, hru sme mali plne pod kontrolou a v krátkom časovom slede sme uzavreli skóre zápasu na 0:5 po góloch Foltýna, Strelca a Koreca.


Žiaci U15 8. kolo Považská Bystrica – Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava: Freivald, Rusnák, Ďurák,  Valo, Kováčik, Sloboda (60. ´Gono) (68´. Melicher), Bušík, Glos, Hlbocký, Štetka, Stolárik (36. ´Žižka)

Szilárd Petényi, tréner: Remízový výsledok zápasu vnímam skôr ako stratu dvoch bodov, k čomu sme prispeli vlastným priemerným výkonom, kde absentoval najmä  pohyb bez lopty, ponuková činnosť a podpora stredových hráčov z druhej vlny po prienikoch a dlhých loptách za obranu súpera. Práve menované činnosti nám výrazne komplikovali konštruktívne tvoriť v rámci medzihry a preferovali sme dlhé lopty, ktoré obrana súpera eliminovala. Ukázalo sa, že fyzicky náročný spôsob, založený na rýchlych, kolmých loptách, nie je ideálny, aj napriek tomu sme po jednej z nich pohrozili a zároveň zahodili jedinú najväčšiu šancu, aktérom ktorej bol Hlbocký, ktorý obišiel aj vybehnutého brankára, avšak netrafil prázdnu bránu súpera. V prvom polčase sme ešte pohrozili po chybnej rozohrávke Štetkom, ktorý preloboval aj brankára, avšak jeho strela minula bránu. Druhý polčas  priniesol podobný priebeh s množstvom nepresností bez vážnejšieho ohrozenia na oboch stranách. K víťazstvu sme boli určite bližšie ako domáci – avšak bez presnej koncovky to nepôjde.


Žiaci U13 8. kolo Považská Bystrica – Piešťany 6:1 (4:1)

Góly: 1. Gabriel Kostelanský, 14., 16., 36., 55. Ján Chupáč, 18. Samuel Kadák – 10. Samuel Daňhel

Zostava PFK: Gulan-Fajnor, Hlavatý, Muller, Vereš, Pánsky,  Labat,  Daňhel, Petroman, Ocelka, Hrdina

Cyril Stachura, tréner: V zápase priemernej úrovne sa zrodil jednoznačný výsledok, ktorý ale nezodpovedá realite. Domáci dokázali prakticky z každej strely dať gól, my sme naopak trafili tri krát do žrde. Naši hráči nezachytili začiatok zápasu a už v prvej minúte sme inkasovali. To nás akoby zobudilo, že sa už hrá a dokázali sme vyrovnať Daňhelom. Šance sa striedali na obidvoch stranách, ale domáci nám v rozpäti 14. až 16. minúty strelili tri lacné góly a tým prakticky rozhodli zápas. V druhom polčase sa naši hráči snažili s výsledkom ,,niečo urobiť“, ale naopak domáci nás potrestali z brejkov. Tento zápas rozhodli individuality na strane domácich, brankár a útočník č.7, ktorý bol o hlavu vyšší , o parník rýchlejší ako naši hráči a sám strelil štyri góly a na dva prihral.

Autor: MB/TK PFK