Futbal: Piešťany pokračujú vo víťaznej sérii, darilo sa aj dorastencom

Po víťazstve v Kočíne sa muži PFK konečne osamostatnili na čele tabuľky VIII. ligy pred Žlkovcami, ktoré vysoko prehrali v Sokolovciach. O týždeň môžu potvrdiť líderskú pozíciu priamo na ihrisku Žlkoviec a oddialiť sa od nich na šesť bodov.

Zápas s Kočínom mali od začiatku v rukách Piešťanci, zápas však poznačilo vylúčenie obrancu Szaba a tiež zranenie brankára Olejníka.

Kočín-Lančár – Piešťany 1:4 (0:2) Góly: 89. (pok.) Daniel Bílik – 10., 50. (pok.) Jozef Glos, 32., 59. Marek Staško

Zostava: Olejník (70′ Javorka ml.)- Szabo, Javorka st., Krajčovič, Valla – Prištic – Sýkora(85′ Horňanský), Stachura Cyril (55′ Potúček), Dadík M., Glos- Staško

Michal Krajčovič, tréner: Zápas v Kočíne sme mali od začiatku pod kontrolou. Prvýkrát sme sa presadili v 10. minúte zásluhou nášho najlepšieho strelca Glosa. Domáci sa snažili o kombinačnú hru, ale všetky ich rozvíjajúce akcie sme už na polovici ihriska eliminovali a hra sa odohrávala vlastne len na polovičke domácich. V 32. minúte sa presadil gólovo Staško, keď z ostrého uhla tvrdou strelou prekonal domáceho brankára. Postupne začala pribúdať na ihrisku nervozita, k čomu prispeli aj nepresné verdikty rozhodcu, a po jednej takejto situácii, keď nás obral o regulárny gól, vytiahol v 37 minúte červenú kartu pre nášho pravého obrancu Szaba. Napriek oslabeniu sa nič na hre nemenilo a lopta bola prakticky len na našich kopačkách. Ďalší gól padol v 50 min. Rozhodca musel zapískať faul zozadu na Dadíka a  pokutový kop premenil Glos. O 9 minút už bolo 0:4 keď sa druhý krát presadil aj Staško. Ďalšie naše šance Prištica, Staška aj Dadíka ostali nevyužité a skóre sa v náš prospech nemenilo, naopak v poslednej minúte rozhodca daroval domácim pokutový kop, ktorým skorigovali na  konečných 1:4. Za zmienku stojí ešte prehnaný zákrok po rohovom kope na nášho brankára Olejníka, ktorého museli previezť do nemocnice s podozrením na zlomeninu, a keďže sme nemali druhého brankára, posledných 20 minút odchytal Martin Krajčovič. Musím skonštatovať, že absolútne spoľahlivo a svojimi zákrokmi zaujal aj domácich fanúšikov. S výkonom mužstva som bol spokojný, až na miernu nedisciplinovanosť po sporných rozhodnutiach, na čo sme doplatili zbytočnými kartami aj vylúčením.


Víkendový súhrn ďalších ligových zápasov PFK


Dorast U19 5. kolo Piešťany – ČFK Nitra 2:0 (2:0) Góly: 10. (pok.) Štefanka, 37. Horil

Zostava:  Kunic – Štefanec, Miškech, Rusnák, Hlatký (Mydla) – Janotík, J. Štefanka, D. Štefanka, Horil (Blahuta) – Kusý, Chmelina

Martin Javorka, tréner: V prvom polčase sme videli jeden z najlepších výkonov družstva PFK Piešťany. Domáci boli futbalovejší, kompaktnejší, hrali kombinačne a s pribúdajúcimi minútami si vytvárali tlak, s ktorým prišli aj gólové šance. Už v 10. minúte bol po individuálnom prieniku do pokutového územia zozadu podrazený Janotík a nariadenú penaltu bezpečne premenil D. Štefanka. Domáci pokračovali v nátlakovej hre, avšak hosťujúceho brankára sa im nepodarilo prekonať, keď nepremenené zostali šance Kusého, Janotíka, či strelecké pokusy bratov Štefankovcov. Až tesne pred prestávkou tlak domácich zvýraznil Horil, keď zvýšil na 2:0 pre domácich. Hostia sa v prvom polčase zamerali na defenzívu a ich ojedinelé útočné pokusy končili v bezpečnej vzdialenosti od brány domácich. Obrana domácich v prvom polčase dominovala, pričom hostia prakticky iba raz ohrozili bránu domácich, keď po rýchlom protiútoku došlo k nastreleniu ruky obrancu domácich, avšak nariadenú penaltu brankár Kunic zneškodnil. Do druhého polčasu vstúpili hostia ako vymenení, hrali viac útočne, pričom domácim dlho trvalo, kým sa s útočnou hrou hostí vyrovnali, nakoľko oproti prvému polčasu boli  moji hráči bežecky slabší v súbojoch. Lopta bola viac na kopačkách hostí a keď pristúpila k tomu aj nekoncentrácia v defenzívnej činnosti, hráči ČFK sa dostávali aj do vyložených gólových príležitostí. Dva samostatné nájazdy hostí bravúrne zneškodnil brankár Kunic, ktorý zachránil domácich aj pri ďalšej šanci súpera po štandardnej situácii, keď loptu smerujúcu do siete zázračne vytlačil a hráčom ČFK sa ani vyrazenú loptu nepodarilo dopraviť do siete. Na druhej strane, boli to aj domáci hráči, ktorí si vypracovali čisté gólové pozície po týchto nepremenených šanciach súpera, keď nevyužité zostali šance Chmelinu, D. Štefanku a J. Štefanku, a preto sa už do konca zápasu na výsledku nič nezmenilo.


Dorast U17: 5. kolo Piešťany – ČFK Nitra 4:0 (3:0) Góly: 1., 6. Filip Korec, 18. Patrik Chudý, 61. Sebastián Ozimák

Zostava: Studený, Lenovský, Benko, Sedláček, Stanek, Strelec, Valovič, Chudý, Korec, Koška (Salviany), Ozimák (Foltýn)

Peter Vrábel, tréner: Do zápasu sme vstupovali s úmyslom aktívneho presingu – od úvodných sekúnd súpera zatlačiť na vlastnú polovicu a donútiť ho ku chybám. To sa nám podarilo a už v 14 sekunde zápasu sme viedli 1:0, keď samostatný nájazd  premenil Korec. Prichádzali ďalšie šance a v 18. min. bolo už 3:0 po góloch Koreca a Chudého. V druhom polčase bolo na hráčoch vidieť čiastočné uspokojenie s priebehom zápasu, ale aj tak sme mali hru pod kontrolou. V 61. min. sa v 16ke hostí dobre zorientoval Ozimák a zvýšil na 4:0. Na konečných 4:1 upravili hostia v 70. min. po štandardnej situácii. Po nie príliš presvedčivých výkonoch v predchádzajúcich zápasoch som s predvedenou hrou aj individuálnymi výkonmi hráčov spokojný.


Žiaci U15 5. kolo Piešťany – Lok. Trnava 0:2 (0:0) Góly: 45. Tomáš Burian, 59. Martin Oriheľ

Zostava:  Freivald,  Ruľák, Bušík, Hlbocký, Valo, Kovačík, Ďurák, Glos, Sloboda/Kohút/Štetka, Stolárik/Németh/

Szilárd Petényi, tréner: Zámer prelomiť sériu bez víťazstva nám opäť nevyšiel. V 1. polčase hra obojstrane vyrovnaná s niekoľkými šancami na oboch stranách, ktoré eliminovali obrany a brankári . Najväčšiu šancu sme zahodili po štandardnej situácii,realizovanú Hlbockým, ktorého strela sa odrazila od brvna brány hostí k osamotenému Štetkovi, ktorý prekopol prázdnu bránu z bezprostrednej blízkosti.Za zmienku stojí aj perfektne zahratý nacvičený signál po rohovom kope nakrátko s následnou koncovkou Štetku. V 2. polčase sme začali prepadávať najmä v strede poľa, kde sme nedostaočne dostupovali k stredovým hráčom a poskytli sme príliš veľa priestoru v prechodovej fáze, čo viedlo k množstvu prečísleniam a nebezpečnýcm herným situáciám. Smerom dopredu sme boli veľmi statickí bez ponuky a pohybu, čo komplikovalo situáciu hráčovi s loptou – kam smerovať prihrávku v utočnej fáze. Zlomový okamih prišiel po rohovom kope, kde sme neustrážili najvyššieho hráča, ktorý sa poľahky presadil hlavou. 2.gól sme inkasovali po prehratom súboji, kde sa presadil krajný stredový hrač, ktorý skóroval následnou krížnou strelou. Zápas nám odhalil množstvo nedostakov, na ktorých je nevyhnutné pracovať. Aj napriek neuspokojivému výsledku, individuálne výkony niektorých jednotlivcov  ma potešili – hlavne hráči Glos, Kovačik, Ďurák a Frievald.


Žiaci U13 5. kolo Piešťany – Lok. Trnava 1:1 (1:0) Góly: 18. Filip Čimo –  42. Alex Krejčí

Zostava: Maliga-Fajnor, Hlavatý, Ocelka,Hudec, Vereš, Pánsky, Vatrt, Labat, Rusnák, Daňhel, Čimo, Muller, Gulan, Hrdina, Kadhordó, Petényi, Buček
Cyril Stachura, tréner: Naše družstvo nastúpilo proti veľmi kvalitnému súperovi a odohraralo zaujímavý zápas. V prvom polčase sa akcie striedali na jednej aj druhej strane. My sme sa po chybe  hostí ujali vedenia Filipom Čimom. Ďalšie šance na jednej aj druhej strane zostali nevyužité, lebo obaja brankári boli oporami svojich mužstiev. Druhý polčas mali hostia viac z hry. Naši chlapci hrozili hlavne z rýchlych protiútokov a po jednom z nich chytil brankár hostí čistý gól Daňhelovi. Ku koncu zápasu sa  obidve mužstva snažili získať víťazstvo na svoju stranu. Aj keď hostia boli futbalovejší, my sme sa  pri lepšej realizácií finálnych príhravok mohli tešiť z víťazstva, ale s remízou sme spokojní.

Text: MB/TK PFK