Futbal: PFK Piešťany porazili Prašník vysoko 10:0

V zápase štvrtého kola siedmej ligy zvíťazili Piešťanci na pôde prašníka 10:0. Štyri góly zaznamenal Adam Kusý, hetrik nastrieľal Jozef Glos, dva góly pridal Martin Gula a raz skóroval Daniel Kunic.

Muži: 4. kolo Prašník – Piešťany 0:10 (0:2)

Góly: 20., 37., 75. Adam Kusý, 52., 66., 85., 85. Jozef Glos, 70. Daniel Kunic, 73., 88. Martin Gula

Zostava 4. kola: J.Gula – Miškech, J.Stachura, Krajčovič, Kollár, Kondrc (66,Kunic), C.Stachura (71,Otca), Dadík, Kusý, M.Gula, Glos(C)

Martin Krajčovič, tréner: Prišli sme na Prašník v trochu pozmenenej zostave, čo poznačilo aj úvod stretnutia, keď nám zo začiatku viazla kombinácia, a bolo v hre viac nepresností, plus súperova agresívna hra a veľa kúskovania hry. kvalite prvého polčasu napomáhala. Druhý polčas už bol v úplnej našej réžii, keď sme si schuti zastrieľali a pobavili početnú návštevu piešťanských fanúšikov, ktorí nás po zápase odmenili potleskom.

Starší dorast 3. kolo Piešťany – Hlohovec 2:1 (1:0)

Góly: 37. Ivan Krajčovič, 90. Jakub Lenovský – 70. Andrej Šajter

Zostava 3. kola:  Červenka – Valovič (Blahuta), Lenovský, Rusnák, Stanek – Ozimák (Strelec), J. Štefanka, Unger, Janotík (Paulovič), Korec – Krajčovič

Martin Javorka, tréner:  V ďalšom domácom zápase sa od domácich futbalistov očakávalo potvrdenie dobrých výsledkov z prípravy i prvých dvoch majstrovských zápasov, pričom tréner upozorňoval chlapcov na domáce vystúpenie s Hlohovcom z jarnej časti minulej sezóny, keď sme po najslabšom výkone v súťaži doma, prehrali s týmto súperom 0:2. V prvom polčase bola evidentná snaha hráčov PFK o strelenie vedúceho gólu, no pri streleckých pokusoch sa vždy vyznamenal brankár hostí, ktorý svoje mužstvo výrazne podržal. Hostia bojovali o každú loptu, snažili sa zhusťovať priestory pred vlastnou bránkou, čo ich stálo veľa síl a preto smerom dopredu neboli veľmi nebezpeční, keď ich jedinú prvopolčasovú akciu vyriešil včasným vybehnutím brankár Červenka. Keď sa už zdalo, že prvý polčas skončí bez gólov, podnikli domáci futbalisti rýchlu akciu po ľavej strane, keď Ivan Krajčovič pred šestnástkou „vyzvŕtal“ obranu hostí a domáci viedli zaslúžene 1:0. Po tomto góle sa osmelili aj hostia, keď do polčasu zahrávali po sebe 3 rohové kopy, ktoré však pozorná domáca obrana odvrátila. Do druhého polčasu boli domáci chlapci usmernení, aby čo najskôr strelili súperovi druhý gól, ktorý by narobil hráčom Hlohovca do ďalšieho vývoja zápasu veľké problémy, pretože bolo evidentné, že s kondičnou pripravenosťou by mohli mať hráči hostí problémy. Hráči PFK prvých 20. minút druhého polčasu dominovali na ihrisku, vytvorili si veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré však nedokázali premeniť na strelenie druhého gólu. Po góle volali najmä šance Jurka Štefanku, Denisa Pauloviča, Filipa Koreca a Ivana Krajčoviča. A tak po týchto nepremenených šanciach sa znova osmelili aj hráči hostí, ktorí za v podstate pre nich priaznivého stavu /0:1/ nemali čo stratiť. Varovaním pre domácich futbalistov bola 67. minúta, keď „tutovku“ hostí zneškodnil domáci brankár Matúš Červenka. Po tejto príležitosti hosťujúcich futbalistov domáci chlapci znervózneli na ihrisku, čo hostia využili a v 70. minúte po nedorozumení v domácej obrane hostia vyrovnali na 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa hostia zamerali na hlbokú defenzívu, čo sa im prakticky až do samého záveru podarilo, nakoľko šance sa už rodili veľmi ťažko, lebo hostia bojovnosťou a zodpovedným výkonom veľmi túžili po zisku bodu. A tak prišla až 90. minúta, keď po faule domáci futbalisti zahrávali priamy kop na polovici ihriska, ktorý veľmi dobre realizoval Maťo Strelec a následným nebojácnym hlavičkovým zakončením Jakuba Lenovského domáci strhli víťazstvo na svoju stranu. Na záver treba povedať, že aj keď snahu nemožno domácim futbalistom uprieť počas celého zápasu, je veľmi dôležité si v hlavách uvedomiť, že víťazstvá nebudú prichádzať samé, ale pre víťazstvo je potrebné odviesť na ihrisku maximum, ak máme pomýšľať na najvyššie méty. Taktiež je dôležité si uvedomiť, že majstrovský zápas je vyvrcholením ich celotýždňovej driny v tréningovom procese a každý zápas bude na hráčov robený tlak, aby sa na ihrisku úplne „predali“ a aby ich hra nebola prispôsobovaná hráčom súpera, ale súperi musia mať rešpekt pred našou hrou. Iba vtedy môžeme myslieť na úspech v každom zápase. Pozitívne hodnotím začlenenie ďalších dvoch hráčov z kategórie U17 /Stanek, Strelec/, ktorí svojim výkonom príjemne prekvapili, keď boli oporami nášho mužstva v dnešnom zápase.

Mladší dorast 3. kolo Piešťany – Hlohovec 1:0 (0:0)

Góly: 44. Matúš Štetka

Zostava 3. kola:  Gavač, Sedláček, Valo (Herman), Piešťanský (Miklovič), Ruľák, Kováčik (Sloboda), Bušik (Ondrejka), Glos, Hlbocký (Janovský), Ondris (Bartovic), Štetka

Peter Vrábel, tréner: Podpriemerné individuálne výkony väčšiny hráčov negatívne ovplyvnili herný prejav mužstva. Nedokázali sme sa počas celého zápasu výraznejšie presadiť proti ôsmim hráčom hostí. V našej hre bolo veľké množstvo nepresností, hra bola pomalá, stereotypná, chýbal moment prekvapenia. Bolo cítiť absenciu kľúčových hráčov (Stanek, Strelec). Jediné pozitívum je zisk troch bodov. Pochvalu si zaslúžia skôr hráči Hlohovca, ktorí v oslabení bojovali a pri troche šťastia nemuseli z Piešťan odchádzať bez bodu.

Starší žiaci A 3. kolo Trebatice – Piešťany 4:1 (1:1)

Góly: 33., 51., 69. Dušan Kravárik, 56. Samuel Klampár – 5. Tomáš Šimek

Zostava 3. kola: Maliga, Daňhel, Rusnák, Hlavatý, Modrovič, Vyhlídal, Kluka, Šimek, Holec, Grešák (´Hrdina), Maco (´Vereš)

Szilárd Petényi, tréner: Do zápasu sme ideálne vstúpili gólom Šimeka už v 5. minúte, keď domáci brankár neudržal jeho strelu spoza 16-ky. Zaskočení domáci postupne začali zvyšovať svoju aktivitu v snahe otočiť výsledok, avšak do polčasu sme celkom úspešne ešte dokázali eliminovať ich aktivitu a zakončenie. Inkasovali sme až gól do šatne, čo podlomilo naše sebavedomie a nakoniec sa to prejavilo aj v 2. polčase, kde aj vlastným pričinením sme napomohli vytvoriť šance domácim, v ktorých ukázali svoju efektivitu v zakončení. Dopredu sme boli málo nebezpeční, čo ma najviac mrzí. Dobre čítanie hry  a obranné zákroky Rusnáka, aktivita Šimeka a Holca čosi vymyslieť a súboje Kluku a Modroviča ma potešili, avšak celkovo sme v 2. polčase prepadli.

Mladší žiaci A 3. kolo Trebatice – Piešťany 6:1 (3:0)

Góly: 8. Martin Ostrovský, 18., 37. Matej Hornák, 29., 59. Tomáš Fořt, 41. Lukáš Daniel – 47. Sebastián Seidl

Zostava predohrávky 3. kola:  Gulan – Pomajbová, Muller, Hudec, Pánsky, Gvozdenovič M., Urban, Varačka, Fodrán, Seidl, Košinár, Gregorička, Gregorovič, Gvozdenovič L.

Cyril Stachura, tréner: Do derby zápasu sme nastúpili v oklieštenej zostave, keď nám až osem hráčov chýbalo z rôznych príčin. Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný. Prvú gólovú príležitosť sme si vypracovali my, keď Gregorovič nepremenil samostatný nájazd na brankára od polovice ihriska. Naopak domácich sme posadili na koňa, keď sme im darovali dva lacné góly. Od tohto momentu boli domáci lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili. Domáci nás predčili fyzickosťou a hlavne vyhrávali 90 % osobných súbojoch, čo v súčte s našimi chybami ovplyvnilo celý zápas.

Starší žiaci B 2. kolo Dvorníky – Piešťany B 4:1 (3:0)

Góly: 24., 29. Patrik Mikulek, 32. Martin Ščasný, 40. Denis Begán – 60. Janko Labat

Zostava predohrávky 2. kola: Žažo (36. Šándor), Jánoš, Labat(K), Varačka, Pomajbová (36. Vereš), Fajnor, Chobot (36. Ranostaj), Buček, Čimo, Hrdina, Petényi

Jozef Glos, tréner:  Na prvý zápas v tejto súťaži sme nastúpili vo veľkej horúčave, chlapci už mali v nohách jeden zápas s predošlého dňa, čo sa prejavilo aj na ihrisku. Nastúpili sme proti súperovi, ktorý mal vo svojich radoch chlapcov, ktorí sú o dve hlavy vyšší od našich chlapcov a bolo vidieť, že sme sa ich zľakli. Pri našej snahe hrať kombinačný futbal sme urobili zbytočné chyby, ktoré hráči Dvorníkov potrestali ukážkovými gólmi, ktoré nemali naši brankári šancu chytiť. U chalanov bola vidieť snaha po víťazstve, no na súpera to dnes nestačilo. Kedže sa u väčšiny jedná o prvé zápasy na veľkom ihrisku, dúfam, že sa náš herný prejav bude od zápasu k zápasu zlepšovať.

Text: MB/TK PFK