Expedičná kamera v Piešťanoch – 7 dobrodružných filmov

Počas jedného večera si pozrieme 7 filmov zo sveta – dostaneme sa na Baffinov ostrov, zistíme, aké je to byť nepočujúcou horolezkyňou, na bicykloch sa pozrieme na hory pri Santiagu de Chile, na dva týždne zažijeme Švajčiarsko, absolvujeme netradičnú svadobnú cestu na dvoch kolesách a na záver spoznáme viac Madagaskar i Malorku. To všetko v utorok 14. marca v ŽiWELL Kursalon.

PROGRAM:

18:10 Dovolenka na Baffinovom ostrove
Rok: 2022; Dĺžka: 12 min; Krajina pôvodu: Kanada
Hľadáte romantickú dovolenku? Skúste Baffinov ostrov! Pamätajte: expedícia je to isté ako dovolenka, záleží len na vašom prístupe. Erik Boomer a Sarah McNair-Landry sa vo filme vydávajú na odvážnu 45 dennú expedíciu na odľahlý Baffinov ostrov, aby hľadali skaly, na ktoré by sa dalo vyliezť a nepreskúmané rieky, ktoré by si dali splaviť.

18:22 Vznešená
Rok: 2022; Dĺžka: 15 min; Krajina pôvodu: USA
Efektívna komunikácia je výzva, ktorej čelí každý horolezec. Je to šport, ktorý vyžaduje intenzívne sústredenie, spoluprácu a prekonanie strachu. Pre nepočujúcu horolezkyňu Sonyu Wilson sú komunikácia a komunita životne dôležité. Elevated je neverbálny film zdieľajúci Sonyinu skúsenosť nepočujúcej ženy a horolezkyne pracujúcej na prekonaní priepasti mezdi nepočujúcimi komunitami a outdoorovým priemyslom.

18:38 Strážcovia údolia sopky Tupungato
Rok: 2022; Dĺžka: 20 min; Krajina pôvodu: Čile
Film ukazuje neuveriteľný výstup a zostup najvyššej hory centrálneho Čile na bicykli. Sopka Tupungato (6 570 m nm) je vzdialená len 80 km od hlavného mesta Santiago de Chile, ale z dôvodu zlej dostupnosti sa toho o nej veľa nevie.

19:00 Ticho
Dĺžka: 9 min; Krajina pôvodu: Kanada
Občas toho začnete mať dosť a potrebujete utiecť niekam, kde nezáleží na tom ako efektívny ste dnes boli a koľko ste toho splnili. Film sleduje Reinisa, ktorý strávil dva týždne vo švajčiarskych Alpách. Každý deň chodil hore a dole, plával v mrazivých vodách a hlavne trávil čas sám so sebou.

19:10 Najdlhšia svadobná cesta?
Rok: 2021; Dĺžka: 25 min Krajina pôvodu: ČR
Mladí dobrodruhovia Peggy Marvanová a Adam Záviška o sebe hovoria ako o normálnych ľuďoch, ktorí jednoducho len idú za svojimi snami. Týmto spôsobom si už na svoje konto stihli pridať také úsechy, ako napríklad víťazstvo na slávnom závode Tour Divide (4500 km) alebo svetové prvenstvo na zimnej polárnej výzve Lapland Extreme Challenge. Ich motto znie „veľký cieľ dáva životu veľký zmysel.“

19:35 prestávka

19:55 Madagaskar – ostrov duchov a kúziel
Rok: 2019, Dĺžka: 46 min, Krajina pôvodu: Česko
Dokument zachytáva pátranie po údajnej záhadnej bytosti menom kalanoro, žijúcej v odľahlých miestach ostrova Madagaskar. Tento tvor má podľa domorodcov magickú moc, nadprirodzenú silu a telepatické schopnosti. Obyvatelia Madagaskaru v neho veria a majú k nemu veľký rešpekt. Členovia expedície sa zúčastnia niekoľkých obradov, takzvanej tromby, na vyvolávaní tejto chlpatej, asi meter vysokej bytosti.

20:45 Mallorca
Krajina pôvodu: Česká republiky; Dĺžka: 16 min
Autenticky podaná zimná výprava na Malorku v čase omikrónu cez hľadáčik telefónu. S plnou poľnou po nevyšliapaných trasách najväčšieho z Baleárskych ostrovov. Desať dní a dvaja pútnici na ostrove, ktorý si obľúbili nielen dávni piráti. Spanie pod širákom, krásne pláže a azúrové more. Nespočet výškových metrov a kilometrov v nohách. To všetko pre jedinečné stretnutia, ľudí a miesta, z ktorých sa tají dych.

Vstupenky:
– 7€ predpredaj: https://online.cestounecestou.sk/podujatie/piestany-expedicna-kamera/
– 9€ na mieste

PARTNERI PODUJATIA:
Podujatie podporili: www.cksvet.skwww.zahoramizadolami.skwww.sgs-holding.comwww.megaubytovanie.skwww.megaubytko.cz
Hlavní mediálni partneri: www.hiking.skwww.outdoorfilmy.skwww.dobrodruh.skwww.kadetade.com
Produktoví partneri: www.outdoorline.skwww.devold.czwww.bergans.czwww.68travel.skwww.gossamergear.comwww.adventure-menu.com/cs/

Zdroj: Tlačová správa