Dozorca je už vo väzbe, polícia hľadá spolupáchateľa

Na základe získaných dôkazov obvinili ďalšieho muža. Jeho stíhanie súvisí s lúpežným prepadnutím, ku ktorému prišlo 1. mája v Leopoldove.

esprit nails

Muža (60 r.) zo Svitu, ktorého práve prepustili z výkonu trestu, si na železničnej stanici počkal príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže z Hlohovca a okradol ho. Policajná hovorkyňa Mária Linkešová dnes informovala, že na základe príkazu súdu ho už eskortovali do výkonu väzby. Dozorca sa tak ocitol za mrežami

„Vyšetrovateľ vzápätí obvinil v prípade aj druhého muža, 40-ročného Romana J. z Hlohovca, ktorý je na úteku. Polícia po ňom vyhlásila celoštátne pátranie,“ pokračovala hovorkyňa.

Hľadaný (na snímke dole) je 180-185 cm vysoký, zavalitej postavy, má krátke hnedé vlasy strihané do hola, vysoké čelo a hnedé oči. Nosí dioptrické okuliare. V minulosti sa dopustil trestnej činnosti, za čo bol právoplatne odsúdený.

Akékoľvek informácie o hľadanom mužovi oznámte polícii na číslo 158.

Poškodeným je 60-ročný muž zo Svitu. Práve bol prepustený z výkonu trestu. Príslušník Zboru väzenskej a justičnej stráže ho udrel do hlavy, spôsobil mu ľahšie zranenia a odcudzil 3 500 eur.

patranie

Zdroj: KR PZ Trnava