17.04.2015 # 07:46 # 07:46

Deťom v Afrike pomáhajú pletením

Inzercia

Seniori z klubu AkSen sa rozhodli zapojiť do celosvetového projektu Upleť štvorec (Knit a Scuare) pre 1,5 milóna nezaopatrených detí v Južnej Afrike. Pridajte sa k nám a spolu pomôžeme zachrániť život sirotám, opusteným deťom a deťom s AIDS.

Štrikujeme každý pondelok a piatok od 14.00-16.00 h okrem sviatkov v AkSene na Teplickej 58 v Piešťanoch. Príďte s nami upliesť štvorec. Kto nevie pliesť, tak ho naučíme. Štvorec musí mať rozmer 20×20 cm, môže byť pletený alebo háčkovaný , až v Afrike sa z nich kompletizujú deky. Na jednu deku potrebujeme 35 štvorcov. Po dokončení každého štvorca je potrebné nechať vlnu – ,,chvostík,, dlhý asi 50 cm, aby sa mohli štvorce k sebe prišiť.

Môžete priniesť aj hotové štvorce. Privítame aj pomoc vo forme darovania vlny, môžete priniesť aj šále, svetre, ponožky, hračky a návleky na ruky a tiež príspevok na poštovné.

Štvorce sa posielajú priamo do Afriky a cena poštovného je vysoká. Ak neviete štrikovať, pomôžte prosím príspevkom na poštovné. Deti v Afrike vám budú vďačné, že im už nebude zima a my budeme mať dobrý pocit, že sme pre ne niečo urobili.

Veď radosť v očiach detí má nevyčísliteľnú hodnotu a deti sú naša budúcnosť.

Text a foto: AkSen o.z.

X