Ďalšia vážna dopravná nehoda v obci Ratnovce (AKTUALIZOVANÉ)

Polícia v týchto chvíľach dokumentuje vážnu dopravnú nehodu. Prišlo k nej krátko po 16.00 h a je už druhou za uplynulý týždeň.

esprit nails

V utorok 12. mája zomrela pri tragickej udalosti v obci Ratnovce staršia žena a mladšiu previezol do nemocnice vrtuľník z ťažkými zraneniami. Letecká záchranná služba tam zasahovala aj dnes.

„Krátko po 16.00 h došlo k čelnej zrážke medzi osobnými autami Ford Escord a Škoda Yeti. Pri nehode sa podľa prvotných informácii mala jedna osoba z Fordu ťažko zraniť a ostatní účastníci ľahko,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

AKTUALIZOVANÉ (17. mája o 19.00 h):

Hovorkyňa neskôr upresnila, že ťažké zranenia utrpela jedna osoba a ľahko boli zraní piati ľudia. Medzi nimi aj vodič Fordu, ktorému po nehode namerali 1,5 promile alkoholu v dychu. „Pravdepodobne kvôli alkoholu nezvládol prejazd ľavotočivou zákrutou a prešiel do protismeru, kde došlo k čelné zrážke.“

Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje. Úsek cesty do Sokoloviec bol niekoľko hodín neprejazdný. Obchádzka viedla cez Piešťany, Radošinu a Svrbice.

DOPLNENÉ (18. mája o 11.15 h):

Vodič, ktorý nehodu zavinil mal iba 25 rokov a pochádzal zo Spišskej Novej Vsi. Podľa policajnej hovorkyne jazdil bez vodičského oprávnenia. Mária Linkešová tiež upresnila včerajšiu informáciu o objeme alkoholu v jeho krvi. „Policajti po nehode namerali vodičovi 0,78 mg/l alkoholu v dychu, čo je 1,63 promile.“ Preto je podozrivý z ublíženia na zdraví a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Pri nehode sa ťažko zranil 29-ročný spolujazdec v aute Ford Escort, ktorého na ošetrenie transportoval vrtuľník. Vo vozidle Škoda Yeti sa nachádzala osádka z Hlohovca, 51-ročný vodič, 76-ročný spolujazdec a dve ženy vo veku 66 a 76 rokov. „Všetci štyria utrpeli nárazom ľahkú ujmu na zdraví.“

nehoda ratnovce 2

Zdroj: KR PZ Trnava Ilustr. foto: VV