21.04.2015 # 13:37 # 13:37

Cyklista obchádza Slovensko, navštívil aj Hornú Dolnú

Inzercia

Ladislav Holub prešiel už približne 2 100 miest a obcí, ďalšie stovky mu ešte zostávajú. V Novej Lehote sa stretol so štábom televízie Markíza a pripísal si aj návštevu seriálovej Hornej Dolnej.

Jednou z jeho dnešných zastávok boli Piešťany. Na mestskom úrade dostal pečiatku, aby mal dôkaz, že naše mesto navštívil. Takéto pečiatky zbiera už šesť rokov. Aktuálna cesta mu trvá dvanásť dní a v zbierke mu počas nej pribudla takmer stovka samospráv.

„Stretol som sa s Jozefom Zimovčákom z Uherského Hradišťa a prisahal som mu, že za osem rokov prejdem celé Slovensko. Takto si plním sen,“ vysvetľuje Ladislav Holub.

Jozef Zimovčák je známy český propagátor cyklistiky. Na svojom historickom bicykli bol pred pár rokmi aj v Piešťanoch.

Na splnenie sľubu musí Ladislav Holub získať približne 900 pečiatok. Kilometre na svoji cestách nepočíta. „Na Slovensku je podľa štatistických úradov 2 924 obcí. Ja som si pridal ešte vyššie územné celky aj mestské časti, napríklad Vysoké Tatry majú 15 mestských častí,“ pokračuje dôchodca z obce Poša v okrese Vranov nad Topľou.

Dodáva, že „ľudia na Slovensku sú krásni a úctiví, všade ma vrelo vítajú.“ Inak to nebolo ani v Novej Lehote, kde sa natáča seriál Horná Dolná. „Mám aj od nich pečiatku, ja som im nechal venovanie aj oni mne.“

Text a foto: Martin Palkovič

X