Chtelnica: Zrážka so srnou mala tragické následky

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej zahynula spolujazdkyňa. Vodič zrejme zrazil srnu a v protismere narazil do stromu.

Dopravní policajti boli privolaní k nehode, ktorá sa stala dnes skoro ráno medzi obcami Chtelnica a Dechtice. Vodič na rovnom úseku cesty pravdepodobne narazil alebo prešiel po zrazenej srne. Vzápätí sa dostal do protismeru, kde narazil do stromu.

„Pri nehode došlo k vážnemu zraneniu dvoch spolujazdkýň. 66-ročná žena na mieste zraneniam podľahla a 32-ročnú ženu previezli záchranári s ťažkými zraneniami do trnavskej nemocnice. Vodič sa zranil pravdepodobne ľahko. Policajti alkohol u neho za volantom nezistili,“ informovala hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Zároveň apelovala na vodičov, aby boli v tomto ročnom období obzvlášť ostražití. „V prvom rade je potrebné znížiť rýchlosť jazdy na miestach, kde dopravná značka upozorňuje na možný výskyt zveri. V kritických oblastiach je potrebné zvýšiť pozornosť najmä počas ranných a večerných hodín, keď je vysoká zver najaktívnejšia. Pokiaľ ste videli cez cestu prejsť jedno zviera, je možné, že za ním vybehnú ďalšie, keďže srny, jelene alebo diviaky sú len zriedka mimo svojho stáda či skupiny.  Používanie diaľkových svetiel na jej odplašenie má opačný efekt, a zviera namiesto úteku zostane stáť,“ dodala hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Trnava Ilustr. foto: VV