25.04.2015 # 08:40 # 08:40

Bike Park Považský Inovec sa stal realitou

Inzercia

Piešťany majú reálnu šancu stať sa centrom slovenskej cykloturitiky. Pomôcť môže povesť „mesta bicyklov“, ubytovacie kapacity a najmä čerstvo vyznačené cyklo trasy.

Za realizáciou projektu Bike Park Považský Inovec stojí Slovenský cykloklub. V uplynulom roku ho finančne podporila organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany. Nové tabuľky na turistických chodníkov s jej logom si už určite v okolí nášho mesta všimli cyklisti aj chodci.

„Cieľom projektu je vytvoriť unikátny produkt cestovného ruchu, ktorý ponúkne množstvo variabilných možností všetkým skupinám cyklistov. Na svoje si prídu rodiny s deťmi aj nároční bikeri,“ píše sa v správe, ktorú zverejnila web stránka visitpiestany.sk.

V pláne je prepojenie atraktívnych prírodných, historických a kultúrnych cieľov v Považskom Inovci a jeho blízkom okolí.

V najbližších rokoch majú pribudnúť stovky kilometrov nových trás. Kľúčové budú tri magistrály vyznačené červenou farbou – Okolo Inovca (120 km), Hrebeňovka Inovca (70 km) a Naprieč Inovcom (52 km).

Najťažšou fázou realizácie celého projektu je pre Slovenský cykloklub legalizácia jednotlivých ciest. Rokovania s majiteľmi sú zdĺhavé a komplikované. Ak skončia úspechom, nasleduje samotné značenie a potom údržba a servis.

V okolí Piešťan boli naposledy obnovená Vážska cyklomagistrála, trasy prechádzajúce cez hať na Sĺňave, ale aj časť atraktívnej hrebeňovky Považského Inovca.

Podrobnejšie informácie o tipy na výlety nájdete na tejto adrese.

Zdroj: visitpiestany.sk Ilustr. foto: Besne Betále

X