ARTA pozýva všetkých na júnový program

Júnový program v ARTE bude v znamení mladého umenia a zmien okolo nás. Nebude však len pre mladých, ale pre všetkých bez rozdielu. V pohybovom divadle v podaní talentovanej sólo tanečnice Sone Kúdelovej budeme konfrontovaní s otázkami strachu a vlastnej tvorivosti. Galéria tentokrát ožije objektmi dvojice mladých sochárok, ktoré sa tematicky venujú téme spánku a bdenia. Lash&Grey prinesú do arťáckeho átria výnimočnú atmosféru svetovej produkcie, tento koncert, ich prvý v Piešťanoch, si rozhodne nenechajte ujsť. V átriu sa koncom júna stretneme aj pri diskusnom formáte Frekvencia mesta, tentokrát o zmenách klímy a o tom, ako pripraviť naše mestá na stále výraznejšie výkyvy počasia. Prichádzajúce leto a jeho odľahčenú atmosféru si však určite užijeme s obľúbeným filmovým kritikom Petrom Konečným a jeho nezabudnuteľným filmovým a seriálovým kvízom.

ŠTVRTOK / 6. jún / 20:00 / pohybové divadlo / Event space
Soňa Kúdelová: Autonomy

Autonomy je zavŕšením sólo tanečných predstavení Autopilot a Autocorrect Sone Kúdelovej, v ktorých otvorila konfrontáciu s elementárnymi konfliktami v jej živote. Sólová vizuálno-tanečná / pohybová performancia je kolektívnou prácou, v ktorej sa autori zaoberajú otázkou autonómie v kontexte kreatívnej umeleckej práce, pričom sa opierajú o tému strachu ako aj vonkajších vplyvov v tvorivých procesoch. Vstup: na mieste 7 EUR / 4 EUR zľavnené.

PIATOK / 7. jún / 19:00 / kvíz / Event space
Veľký filmový a seriálový kvíz Petra Konečného

Máte radi filmy a seriály, radi sa o nich rozprávate a ešte radšej súťažíte? Tak nepremeškajte najúspešnejší filmový kvíz s množstvom zaujímavých ukážok, otázok a netradičných kinematografických disciplín. Všetky kolá budú venované filmom a seriálom po roku 2000. Kvízom vás prevedie obľúbený filmový kritik Peter Konečný. Prihlasovanie: 2 – 4 členné timy. Vstup: na mieste 5 EUR / osoba. Kapacita obmedzená. Registrácia cez formulár alebo produkcia@artapiestany.sk.

 

ŠTVRTOK / 13. jún / 20:30 / koncert / Átrium
Lash & Grey

Táto dvojica patrí medzi najvýraznejšie mladé osobnosti slovenskej hudobnej scény a za posledné dva roky koncertovali na svetoznámych pódiách vo viac ako 11 krajinách. Dvojica Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý prichádzajú po prvýkrát do ARTY. Prinesú originálny zvuk pripomínajúci svetovú produkciu a intímne výpovede bez zbytočnej melanchólie. Vstup: 15 EUR predpredaj / 13 EUR zľavnené / 20 EUR na mieste. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Event space. Lístky na www.goout.net

 

PIATOK / 14. jún / 19:00 / vernisáž / Galéria na treťom
Vernisáž výstavy: Karin Patúcová Lunterová a Eva Masaryková – Sen noci

Výstava objektov dvojice autoriek pramení v ich úzkom životnom spolupútnictve a každodennej spolupráci. Úvahy o sne sa chcú odraziť od Goyovho leptu Spánok rozumu plodí príšery a od pojmu sen noci svätojánskej príslušnosťou k júnovému dátumu výstavy, so všetkým rituálnym a pohanským, čo sa vzťahuje k obdobiu slnovratu. Trvanie výstavy do 6.7.2024. / Vstup: voľný.

STREDA / 26. jún / 19:00 / diskusia / Átrium

Frekvencia mesta: Ako pripraviť mesto na klimatické zmeny?

Výkyvy počasia sú čoraz výraznejšie, búrky čoraz častejšie, letá teplejšie. Naše mestá sú klimatickými procesmi zasiahnuté taktiež. O klimatickej zmene hovoria odborníci dlho, a preto by nás takéto výkyvy nemali prekvapiť. O tom, či sú však mestá pripravené na tieto zmeny a ako budovať ich odolnosť, budeme diskutovať s urbánnou ekologičkou Janou Bozáňovou a výskumnou pracovníčkou Prognostického ústavu SAV Martinou Repíkovou. Vstupné: dobrovoľné.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Text a fotky: archív ARTA, Palo Mikula. Viac informácií na produkcia@artapiestany.sk.

Zdroj: Tlačová správa ARTA