11 992 testov odhalilo v Piešťanoch 6 pozitívnych ľudí

Až 99,95 % ľudí, ktorí v Piešťanoch počas uplynulého týždňa podstúpili antigénový test, malo negatívny výsledok. Za uplynulý víkend neodhalilo 3 015 antigénových testov v Piešťanoch nikoho pozitívneho.

„Pozitivita z vykonaných antigénových testov na nový koronavírus je najnižšia od konca februára 2021,“ informuje mesto Piešťany s tým, že v počas posledného februárového týždňa bolo v Piešťanoch urobených 11 813 testov, pozitívny výsledok malo 152 z nich. Pozitivita vtedy predstavovala 1,29 %.

Po desiatich týždňoch má pozitivita antigénových testov vykonaných v Piešťanoch hodnotu 0,05 %. Od 19. do 25. apríla bolo na všetkých odberných miestach urobených 11 992 testov, ktoré odhalili 6 ľudí infikovaných koronavírusom.

Radnica tiež informovala, že v celom okrese Piešťany počas uplynulého týždňa dosiahla pozitivita úroveň 0,06 %. Bolo urobených 20 348 antigénových testov, ktoré odhalili 12 pozitívnych osôb.

Mesto Piešťany bude aj naďalej poskytovať ľuďom možnosť, absolvovať bezplatný antigénový test počas víkendový dní v Kine Fontána.

„MOM zriadené samosprávou v kine sa zatiaľ rušiť nebude. Nie je zatiaľ stanovený ani dátum dokedy ju budeme počas víkendov prevádzkovať,“ povedal Martin Ričány, hovorca radnice.

Text a foto: Martin Palkovič