ŽiWell zažije výnimočný koncert, zahrá tam Ľubomír Gašpar – Cimbal Project

Autorský projekt Ľubomíra Gašpara je zaujímavou kombináciou tradičného nástroja ako je cimbal s klasickými a jazzovými nástrojmi ako je klavír, kontrabas a bicie. Výnimočný koncert môžete zažiť v piatok 16. marca v klube ŽiWell. Začiatok je o 19.00 h.

Vo svojom repertoári majú hudobníci okolo Ľubomíra Gašpara hlavne aranžované ľudové piesne rôznych národov. Pri aranžmánoch sa inšpirujú jazzovou hudbou, funky music, pop music, klasickou hudbou, ale aj rytmami, ktoré sú použité v moderných štýloch hip hopu a R’n’B. Spojením týchto nástrojov, inovatívnych aranžmánov a interpretáciou, vzniká zaujímavá symbióza a jedinečný zvuk tejto kapely.

Každý z členov Ľubomír Gašpar „Cimbal project“ boli študentami významného klaviristu a pedagóga Klaudiusa Kováča a neskôr študovali na popredných vysokých školách ako napríklad Janáčková Akadémia v Brne, Hudobná a umelecká akadémia Jána Albrechta, Die Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt vo Wiedni.

Súťaze a ocenenia:

Medzinárodná jazzová súťaž Mladí ladí jazz, Praha 2016.
Mladé tváre slovenského jazzu: Cena Soza za autorskú skladbu Jewish Weding – Ľubomír Gašpar
Mladé tváre slovenského jazzu: Cena za sólový výkon a zaujímavé spracovanie folklóru

Zostava:

Ľubomír Gašpar – cimbal
Peter „Kozmo“ Korman -kontrabas
Kristián Kuruc – bicie

Predpredaj vstupeniek v klube ŽiWell. Cena vstupenky v predpredaji 8 €, cena vstupenky na mieste 10 €. Akcia – prvých 10 vstupeniek v akciovej cene 1 + 1 zdarma.

(Reklamný článok)