ŽiWell oslavuje – zahrajú Květy a Fano Suite

Klub ŽiWell oslavuje svoje 4. narodeniny. Počas svojej existencie sa stal obľúbeným miestom, kde sa koná množstvo rôznorodých podujatí. Inak to nebude ani počas jeho narodeninovej párty. Uskutoční sa v sobotu 17. decembra a zahrajú na nej kapely Květy a Fano Suite. Začiatok koncertu je o 19.00h.

Fano Suite

Kedysi bolo nosenie poštárskej kapsy najobľúbenejšou prácou piešťanských hudobníkov. Dnes je posledným Mohykánom v meste Kamil Fano.

Po vydaní svojho debutového albumu Grotesque v roku 2006 (Slovensko, Česko, Poľsko a Portugalsko) sa Fano vydáva na koncertnú šnúru so svojím neobohraným akustickým zvukom a jedinečným prístupom k folkovému pesničkárstvu. A keď práve nehrá na gitare, aj dnes vysadne na poštársky bicykel a roznáša správa, dobré aj zlé.

Jedného dňa odvial čerstvý atlantický vietor Bárbaru Barros z pódia filharmónie a cez Londýn ju dovial až do Piešťan. Uloží deti k teplu kozuba a pridá sa k Fanovi so svojimi barokovými husľami.

A napokon obor s kontrabasom. Marián Mišík vo svojej miniatúrnej schránke sa pridá s chuťou do hrania a hltá poštárove litery. Bárbara stále hráva klasickú hudbu po celom svete a s Mariánom vystupuje aj na koncertoch legendárnej kapely Punto & rybacé hlavy.

Květy

Kapela Květy vznikla na začiatku tohto tisícročia. Po celý čas sa výrazne menil jej zvuk. Od začiatku roka 2016 hrá v novej zostave a je viac zameraná na elektroniku. Napriek tomu, že je experimentálna a snaží sa objavovať nové zvuky, má fanúšikov zo širokého spektra. Oceňujú silné texty, aranžérsku farebnosť, brilantné výtvarné návrhy albumov, živelné koncerty aj humor.

Táto brnenská kapela získala množstvo prestížnych cien – Vinyla, Anděl, Apollo. V júni 2015 vyšlo jej desiate CD s názvom Miláček slunce. Květy ním oslávili 15 rokov existencie a obdržali za nej cenu Anďel v kategórii alternatívna hudba. Potom sa rozhodli zmeniť zvuk, smerovať viac k elektronike, čo sa nakoniec nezaobišlo bez personálnych zmien.

Do kapely prišiel multiinštrumentalista Onřej Kvas (známy z kapely Mucha), aby so svojimi klávesami nahradil odchádzajúceho basgitaristu Onrěje Čecha a houslistu Alberta Nováka.

V novej zostave sa Květy predtavia aj na narodeniovej oslave klubu ŽiWell.

 

Zdroj: Klub ŽiWell