VÚC a piešťanské letisko, fakty a možnosti

Kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič príde do Piešťan v utorok 31. októbra predstaviť svoju víziu smerovania župy. Stretnutie s ním a s kandidátmi na poslancov krajského zastupiteľstva sa uskutoční v utorok, 31. októbra 2017 o 11.00 v Mestskom kultúrnom centre na A. Dubčeka 27 v Piešťanoch.

Ohlásená likvidácia piešťanského letiska minulý rok zmobilizovala občanov Piešťan. 21. novembra 2016 sa v Národnej rade SR uskutočnila tlačovka OĽANO. Jozef Viskupič, Veronika Remišová, Tomáš Hudcovič a Lucia Drábiková na nej priblížili históriu a význam jediného medzinárodného letiska v Trnavskom kraji. Aktuálne vtedy prebiehala  petícia, ktorá bola veľmi úspešná, v priebehu niekoľkých dní sa podarilo vyzbierať 5 495 podpisov občanov, pričom prostredníctvom internetu ju podporilo ďalších 1 486 ľudí. Tomáš Hudcovič, vtedajší viceprimátor veľmi jasne a konkrétne popísal zvláštne praktiky, ktoré takmer viedli k likvidácii piešťanského letiska. Na viaceré podnety bol iniciovaný poslanecký prieskum, ktorý stále trvá. Medializácia, politický a občiansky tlak aj petícia nakoniec prinútili na čas manažment letiska zmeniť taktiku. Rétorika o tom, ako župa pomáha a mesto škodí letisku, však zo strany TTSK kontinuálne pokračovala.

Minulý týždeň odstúpil člen dozornej rady letiska Stanislav Brečka a domček z karát o tom, že v TTSK je všetko ako ma byť, padá. V liste primátorovi Piešťan Milošovi Tamajkovi sa okrem iného vyjadril: „Z môjho 3 mesačného pôsobenia vo funkcii a po preštudovaní všetkých dostupných materiálov spoločnosti, ale takisto aj na základe dlhoročných skúseností vo funkcii krízového manažéra, kde som sa potýkal s podobnými prípadmi musím konštatovať, že predstavenstvo a riaditeľ spoločnosti vedú spoločnosť pre mňa neprijateľným a neodborným spôsobom, ktorý nie je v súlade so záujmami spoločnosti a všetkých akcionárov.“

Členovia petičného výboru zaslali minulý týždeň Otvorený list kandidátom na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja, v ktorom žiadajú, aby zaujali jasný postoj, ako budú v prípade svojho zvolenia nakladať s piešťanským letiskom. Práve budúci predseda Trnavského samosprávneho kraja bude môcť v maximálnej možnej miere ovplyvniť fungovanie letiskovej spoločnosti. V utorok 31.10. o 11.00 vás preto pozývame do Mestského kultúrneho centra na A. Dubčeka 27 v Piešťanoch na stretnutie s kandidátom na predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jozefom Viskupičom. Príďte sa s nim osobne stretnúť, oboznámiť sa so situáciou a možnosťami pomoci piešťanskému letisku a o ďalších výzvach pre okres Piešťany. Prídu aj kandidáti na poslancov Alan Suchánek, Peter Tremboš, Michal Fiala a Lucia Drábiková.

Že Trnavský samosprávny kraj potrebuje zmenu, vidia ľudia v zápchach v Senici, Hlohovci, pacienti v Trnave. Vidíme to aj v Piešťanoch. Zdravotníctvo a sociálne služby majú tiež dosť restov. Len vedenie župy je stále sebavedomé a každú kritiku označuje za útoky a ohováranie. Potrebujeme zmenu. Môžeme ju uskutočniť, len ak pôjdeme voliť budúcu sobotu 4.novembra. Via o našom programe Spolu tvoríme kraj nájdete na www.trnavskyzupan.sk.

(Platená inzercia. Objednávateľ: Jozef Viskupič, Hlboká 15, 917 01 Trnava. Dodávateľ: Martin Palkovič, Mateja Bela 21, 921 01 Piešťany.)