Včelí deň láka overeným programom aj množstvom noviniek

V sobotu 9. novembra sa v Elektrárni Piešťany koná 3. ročník podujatia Včelí deň. Na svoje si prídu malí i veľkí, včelári i nevčelári.

V doobedňajších hodinách, ktoré bežne patria vedeckému brlohu, sa v rámci včelieho brlohu predstaví Helena Prokopová alias Medula a prezradí deťom o čom si včely bzučia. Po zážitkovom vzdelávaní budú môcť návštevníci absolvovať komentovanú ochutnávku medov. Program pre deti pokračuje hneď po obede predstavením Medová rozprávka, ktorého premiéru predvedie divadlo SpozaVoza.

Tento rok sa do programu Včelieho dňa zapojí aj Mestská knižnica mesta Piešťany, ktorá si pre návštevníkov pripravila literárno-výtvarný workshop Včelár Jožko ku knihe Simony Čechovej. Počas podujatia budú prebiehať workshopy výroby voskových sviečok a výroby zdravých voskových obalov (3€). Na najmenších návštevníkov sa teší Šikulkovo so svojimi drevenými hračkami.

Rodiča sa môžu tešiť na predaj kvalitných včelích produktov a bezobalových produktov.

V rámci podujatia sa môžu návštevníci tešiť na predstavenie projektu Elektrárne Piešťany s názvom Piešťanské mestské včely. Príďte sa dozvedieť viac!

Skúsení včelári Tibor Valovič a Andrej Devera prezradia počas svojich prednášok verejnosti viac o včelách, včelích produktoch a o tom, ako sa správať k včelám lepšie. O histórii včelárstva v Piešťanoch rozpovie tajomník Základnej organizácie Slovenského zväzu včelárov (ZO SZV) Piešťany Zdenko Vrábel a podpredseda Slovenského zväzu včelárov Róbert Chlebo priblíži trendy vo včelárskom svete . Na záver odbornej časti čaká na návštevníkov moderovaná diskusia na tému: Aktuálne problémy vo včelárskej oblasti. Vrámci diskusie zastúpi včelárov Robert Chlebo, k ekológii prostredia sa vyjadrí Zuzana Lančaričová z oddelenia enviromentu v Západosleovenskej Distribučnej a Rastislav Tonkovič pôsobiaci v spoločnosti dodávajúcej osivá poľnohospodárom s pohľadom na používanie jednotlivých prípravkov vzhľadom na poľnohospodárov a včelárov.

Na Včelom dni nebude chýbať ani tradičná ochutnávka medov a súťaž o ten najlepší. Súťaž bude vyhodnotená na konci podujatia.

O občerstvenie sa postará Donut sk a môžete sa tešiť aj na chutný obed.

VSstup: 2 € dospelí, 1 € dieťa, deti pod 5 rokov zdarma

(Reklamný článok)