V New Yorku mala premiéru Rusalka, uvidíme ju aj v Dome umenia

Iba druhé naštudovanie slávnej opery Antonína Dvořáka má za sebou úspešnú premiéru v Metropolitnej opere New York. Zúčastnili sa jej aj hostia z Českej republiky a Slovenska. V piešťanskom Dome umenia môžete zažiť priamy prenos tohto predstavenia v sobotu 25. februára o 18.55 h.

Režisérka Mary Zimmermanová v novom naštudovaní Rusalky podľa New York Times odhalila temné stránky príbehu – Rusalka Is a Dark, Sexy Hit, píše uznávaný denník.

Na slávnostnej premiére malo okrem Českej republiky zastúpenie aj Slovensko. Po boku českého ministra kultúry si ju pozreli aj dve predstaviteľky Rusalky – Gabriela Beňačková, ktorá ju stvárnila v Metropolitnej opere New York a Magdaléna Vášaryová, ktorá ju hrala vo filmovej verzii z roku 1977.

V najnovšom naštudovaní sa v hlavnej úlohe predstavila lotyšská sopranistka Kristine Opolaisová. Cuziu kňažnú stvárňuje Katarina Dalaymanová, Ježibabu Jamie Bartonová, Princa Brandon Jovanovich a Vodníka Eric Owens.

Dvořákova opera rozpráva príbeh o tragickom osude vodnej víly. Český skladateľ v nej vytvoril dva svety – svet prírodných živlov a ľudí, ktoré sa odzrkadľujú aj v jeho hudbe.

Priamy prenos opery Rusalka môžete zažiť v piešťanskom Dome umenia 25. februára od 18.55 h. Základné vstupné je 12 eur, pre študentov, dôchodcov a ZŤP platí polovičná zľava.

(Reklamný článok)