03.12.2015 # 05:53 # 05:53

V klube ŽiWell zaznejú šansónové nálady, pouličný kabaret aj iskrivé čardáše

Nevšedný multižánrový akustický hudobný projekt skupiny Romanika, ktorý je plný vášne a energie, zažijete v klube ŽiWell v nedeľu 6. decembra od 19.30 h.

Charizmatická speváčka a gitaristka Ika Kraicová je často prirovnávaná k pani Hane Hegerovej, Zuzane Navarovej, Szidi Tobias, Radúze alebo Ide Kellarovej, ktorá osobne rozvíjala Ikin vokálny prejav. Silný žensky element v textoch a divoké rytmy vyvažuje hlboký a jazzovo kultivovaný zvuk kontrabasu, na ktorý hra Ikin životný partner Roman Kraic.

V ich hudobnom prevedení sa stretávajú , world-ethno music a bujaré pesničky so silnými textami od významnej slovenskej poétky Evy Luky ako aj zhudobnené Shakespearove sonety a Cigánske romance od Frederica Garcíu Lorcu.

Romanika vydávala albumy v renomovanom vydavateľstve Slnko Records a má na svojom konte tri štúdiove nahrávky. Na nahrávaní najnovšieho albumu „V hlbinách“ sa podieľali aj vynikajúci klavirista Ondro Krajňák alebo Nikolaj Nikitin na sax. Do svojho projektu si pozvali aj hudobných hostí – renomovaného gitaristu Stanislava Počaja a výborného perkusionistu Juraja Rašiho.

V súčasnosti najčastejšie koncertujú ako trio s akordeonistom Martinom Chovancom.

Viac informácií o koncerte nájdete na Facebooku.

(Reklamný článok)

X